تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : ورزش
لینک : econews.ir/5x3583328
شناسه : 3583328
تاریخ :
کدام بازیکن از لیست گل محمدی خط می خورد؟ اقتصاد ایران: یحیی گل‌محمدی یک چالش بزرگ پیش روی خود دارد و آن هم خط زدن یک بازیکن از لیست تیمش است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، در روزهای اخیر نام‌های متعددی در مورد مهاجم خارجی مدنظر یحیی گل‌محمدی منتشر شده و باشگاه در حال مذاکره و رایزنی با گزینه‌های سرمربی خود است. در شرایطی که باشگاه کار سختی برای جذب یک مهاجم با کیفیت خارجی دارد، یحیی گل‌محمدی نیز باید برای خط زدن یکی از بازیکنان لیست بزرگسال تیمش خود را قانع کند تا جا برای مهاجم خارجی باز بشود.

حذف کامل لیست زیر ۲۵سال باعث شد بازیکنانی چون محمد عمری، مهدی عبدی و وحدت حنانوف با وجود حضور در سنین جوانی بازیکن بزرگسال به حساب بیایند و در لیست ۱۹ نفره این تیم جای بگیرند.

1909818

این موضوع باعث شده پرسپولیس باوجود تنها سه خرید در تابستان تا اینجای کار، لیست خود را پرشده ببیند و این در شرایطی است که سرخ‌ها دوبرابر خریدهای خود، خروجی داشته‌اند اما قوانین جدید اوضاع را برای مدافع عنوان قهرمانی پیچیده کرده است‌‌. چه بسا اگر شرایط لیست اینطور نبود یحیی با حفظ سیامک نعمتی یا کمال کامیابی نیا که کاپیتان‌های پرسپولیس بودند حتی نیمکت پرستاره‌ای برای تیمش می‌بست.

با این حال یحیی باید در همین روزها یک تصمیم سخت بگیرد و ناچارا یک بازیکن بزرگسال را کنار بگذارد. در این میان توجهات بیشتر به خط دفاعی پرترافیک پرسپولیس معطوف است.

1909897

سرخ‌ها گولسیانی، پورعلی‌گنجی، کنعانی را به عنوان بازیکنان اصلی دفاع مرکزی دارند و در این بین فرشاد فرجی، علی نعمتی و وحدت حنانوف که چند پسته نیز هستند توانایی بازی در پست‌های مختلف دفاعی را دارند.

در این میان برای خداحافظی بیش از همه نام وحدت حنانوف مطرح می‌شود. او امسال به لیست بزرگسالان اضافه شده و گزینه آلترناتیو یحیی برای پست دفاع راست است اما شرایط سنی و قوانین جدید لیگ او را بیش از هرکسی به درِ خروجی نزدیک می‌کند‌.

حتی اگر وحدت را یک بازیکن مستعد و کارآمد درنظر بگیریم باتوجه به خارجی بودنش، نیمکت نشینی او در این فصل موجب حذف یک سهمیه خارجی سال بعد سرخ‌ها می‌شود. همچنین ترافیک خط دفاعی باعث می‌شود یحیی برای خط زدن و باز کردن جا برای مهاجم خارجی یکی از مدافعانش را انتخاب کند.

نکته جالب اینکه سرمربی پرسپولیس تا نهایی نشدن جذب بازیکن خارجی هیچکس را خط نزد و با همه اعضای تیمش لیگ را شروع کرده است‌. در نهایت باید دید یحیی در این تصمیم سخت چه بازیکنی را کنار می‌گذارد‌.