تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اخبارشرکت ها
لینک : econews.ir/5x3578329
شناسه : 3578329
تاریخ :
راهنمای خرید انواع طلا برای سرمایه گذاری اقتصاد ایران: از گذشته‌های دور تا به امروز، خرید طلا یکی از امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها به شمار می‎رود و می‌تواند به بخش مهمی از پس انداز هر فرد تبدیل شود.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

اخبار شرکت ها-  اگر قصد خرید طلا برای سرمایه گذاری را دارید، احتمالا این راهنمای خرید برایتان کاربردی خواهد بود. در این مقاله انواع رایج طلا برای سرمایه گذاری را معرفی خواهیم کرد و به برخی جزئیات مهم به صورت خلاصه‌وار اشاره خواهیم کرد، با وجود این قبل از خرید نهایی، سعی کنید تمام اطلاعات روز را به صورت کامل سنجیده و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.


انواع طلا برای سرمایه گذاری

اولین و مهم‌ترین نکته این است که بدانید، طلا انواع مختلفی دارد که هر کدام کارکردهای متنوع خودشان را دارند. رایج‌ترین انواع طلا شامل زیورآلات تزئینی، طلای دست دوم، شمش طلا، سکه طلا و طلای آب شده است که هر کدام طرفداران و منتقدان خودشان را دارند. در ادامه با این انواع و معایب و مزایایشان بیشتر آشنا خواهید شد.

طلای تزئینی

خرید انواع اکسسوری طلا مثل دستبند، انگشتر، گوشواره و ... به عنوان بخشی از استایل فردی بسیار رایج است و امروزه هم برندهای زیادی به طراحی و تولید انواع مدل‌ها می‌پردازند. نکته مهم اینجاست که خرید اکسسوری طلا معمولا به عنوان یک روش سرمایه‌گذاری در نظر گرفته نمی‌شود؛ مگر زمانی که قیمت‌ها مرتب در حال افزایش بوده و شما هم به این زودی‌ها قصد فروش طلای خریداری شده را نداشته باشید؛ که خب این مسائل قابل ضمانت نیستند. طلای تزئینی معمولا اجرت ساخت بسیار بالایی دارد و دقیقا به همین دلیل گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری، به ویژه سرمایه گذاری کوتاه مدت محسوب نمی‌شود.

طلای دست دوم

بر خلاف گزینه قبلی، معمولا خرید طلای دست دوم شامل پرداخت هزینه اجرت ساخت نخواهد بود. همچنین این روش می‌تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که دوست دارند، در حین استفاده از طلای مورد علاقه‎شان پس اندازی هم برای طولانی مدت داشته باشند. نکته‌ای که در این میان باید در نظر داشته باشدی، این است که خرید طلای دست دوم را باید حتما از فروشنده مطمئن انجام دهید و قبل از خرید نیز نسبت به مقایسه قیمت آن با سایر طلا فروشی‌ها اقدام کنید.