تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3572857
شناسه : 3572857
تاریخ :
خانوارهای کم‌درآمد انگلیسی قربانی اصلی تورم اقتصاد ایران: خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که خانواده‌های کم‌درآمد و زوج‌های جوان بزرگ‌ترین قربانیان تلاش‌های بانک مرکزی انگلیس برای کنترل تورم در این کشور خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از بلومبرگ، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد خانوارهای کم‌درآمد و زوج‌های جوان انگلیسی که درآمد زیادی ندارند، بیشترین آسیب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از تلاش‌های بانک مرکزی این کشور برای کنترل تورم خواهند دید.

ارزیابی‌ آمارهای رسمی نشان می‌دهد که افزایش نرخ بهره که یکی از سیاست‌های بانک مرکزی انگلیس برای کنترل تورم بود باعث شده تا هزینه دریافت وام خانه برای زوج‌های جوان و خانوارهای کم‌درآمد به شدت افزایش یابد.

این درحالی است که بازار انتظار دارد که طی هفته آینده و برای چهاردهمین بار متوالی بانک مرکزی انگلیس باز هم نرخ بهره را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا ببرد.

پیش‌بینی می‌شود میلیون‌ها خانوار کم‌درآمد جوان در کنار مردم لندن و افراد با درآمد متوسط 30 تا 40 ساله خطرناک‌ترین اقشار در انتخابات پیش رو در انگلیس برای ریشی سوناک نخست‌وزیر این کشور باشند.

شرایط برای خانوارهای انگلیسی به‌گونه‌ای شده که هزینه پرداخت وام مسکن برای آنها به بالاترین میزان در 15 سال گذشته در انگلیس رسیده است.

یک شهروند انگلیسی به نام اندرو ویلشایر، که در لندن زندگی می‌کند، گفته که مجبور است برای بازپرداخت وام خود بیشتر کار کند و مقصر این مسئله بانک مرکزی است.

ویلشایر می‌گوید: من ناراحتم که جزو 20 درصدی هستم که مجبورند بیشترین فشار از محل اجرای سیاست‌های پولی ضد تورمی بانک مرکزی انگلیس را تحمل کنند.