تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3572586
شناسه : 3572586
تاریخ :
روزهای شلوغ فرهاد قائمیان در سینما و تلویزیون اقتصاد ایران: فرهاد قائمیان از بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری از حضور در چند پروژه سینمایی و تلویزیونی سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،فرهاد قائمیان از بازیگران شناخته شده عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون که طی ماه‌های اخیر حضور فعالی در پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی دارد، ضمن تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری توضیح داد: این روزها علاوه‌بر اکران فیلم سینمایی «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه و «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا که خوشبختانه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده، در سریال «بازپرس» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی حضور دارم؛ این در حالی است که سریال «محرمانه» به کارگردانی محمود معظمی را نیز آماده پخش دارم. در این چارچوب دو کار سینمایی با نام‌های «بهشت تبهکاران» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی و «قلب رقه» به کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور و تهیه‌کنندگی سعید پروینی هم دارم که هم اکنون در مرحله فنی قرار دارند.

وی افزود: بنده به همراه تعدادی دوستان و همکارانم مدتی است بنیادی به نام «بنیاد هنرمندان مهرآفرین» را تاسیس کردیم و در آن بنا داریم فعالیت‌های حمایتی را برای هنرمندان عرصه‌های مختلف انجام دهیم. عموم این حمایت‌ها هم در حوزه‌های فرهنگی و هنری صورت می‌پذیرد. در همین راستا مدتی است آکادمی را با مدیریت محمدحسین لطیفی و دبیری حسین مسافر آستانه در حوزه استعدادیابی رشته بازیگری راه‌اندازی کردیم که طی آن، علاقه‌مندان به این حوزه از سن ۷ تا ۷۰ سال در چند مرحله گزینش می‌شوند و بعد از عبور از چندین مسیری که در قالب هیات‌های داوری مختلف صورت می‌گیرد، به بازار کار این حوزه معرفی می‌شوند.

قائمیان افزود: در کنار فعالیت‌های هنری مرتبط با آکادمی، پیگیری مباحثی چون بیمه هنرمندان، بیمه عمر، خدمات درمانی در حوزه‌های حمایتی، پرداخت تخصصی به موضوع کسب و کار در هنر با مجوز کارگزاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور از دیگر موضوعاتی است که به شدت روی آن تمرکز داریم و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم به نتایج موثری در این زمینه برسیم.

این بازیگر شناخته‌شده تئاتر، سینما و تلویزیون در تشریح دیگر فعالیت‌های فرهنگی هنری خود از جمله حوزه کتاب اظهار کرد: بنده ناشر نیستم، اما طی سال‌های اخیر به واسطه دوستان و همراهان خوبی که در عرصه نشر و کتاب دارم، همواره تلاش کردم تا فعالیت‌هایی را با هدف توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی داشته باشم. در همین زمینه مدتی است در قالب همکاری با نشر «عنوان» به مدیریت محمدباقر نباتی از دوستان بسیار خوبم در این حوزه، کتاب‌هایی را با نظارت این ناشر و هزینه شخصی خودم در قالب پروژه «نقره‌فام» منتشر می‌کنیم، کارهایی که بدون هیچ گونه حمایت دولتی و چشمداشت مالی و با هدف حمایت از نویسندگان و مترجمان جوان و مستعد در حال اجراست.

وی افزود: تازه‌ترین کتابی که در این زمینه توسط این ناشر قرار است منتشر شود، کتابی با عنوان «فرهنگ سینمایی ایران» به نویسندگی وحید علیرضایی است که به زودی با نظارت فنی و هنری محمدباقر نباتی در قالب پروژه «نقره‌فام» منتشر می‌شود و این برای من باعث مباهات و افتخار است که در کنار چنین ناشران دغدغه مندی که در عصره فرهنگ و توسعه کتاب خوانی گام بر می‌دارند، می‌توانم فعالیت‌هایی را در این حوزه انجام دهم. شرایطی که برای من نوعی پُز حساب می‌شود که می‌توانم در این راه کارهایی را به سهم خودم انجام دهم.

قائمیان در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: در تولید چند کتاب گویا توسط سازمان صدا و سیما به ویژه مجموعه «ایران صدا» همکاری‌هایی خوبی داشتم که به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد. این در حالی است که طی ماه‌های گذشته هم همکاری‌های متعددی با برخی فیلمسازان کوتاه هم داشتم که برایم تجربه‌های بسیار ارزشمندی بود. تجربه‌هایی که می‌تواند شرایط روحیه بخش و خوبی را هم برای فیلمسازان جوان و مستعد کشورمان به همراه داشته باشد تا آنها با انگیزه بیشتری در این عرصه گام بردارند.