تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3572372
شناسه : 3572372
تاریخ :
تکلیف جدید به بانک ها در برنامه هفتم توسعه اقتصاد ایران: تخفیف، بخشودگی و معافیت مالیاتی در برنامه هفتم توسعه، ممنوع شد و همه بانک‌‏های بورسی و دولتی باید اطلاعات را به صورت برخط به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران مهدی موحدی بک‏نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی با اشاره به مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق مجلس درباره بخشی از احکام مالیاتی برنامه هفتم توسعه، اعلام کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم توسعه باید به ۱۰ درصد برسد.

وضع هرگونه تخفیف، بخشودگی و معافیت مالیاتی هم در طول برنامه هفتم توسعه لغو و ممنوع شد. همچنین هرگونه نسخ، اصلاح و لغو حکم درباره مالیات‌ها باید مستلزم ذکر نام باشد. وزارت اقتصاد هم موظف است به‌منظور شفافیت حمایت‌های مالیاتی، همه ساله ترجیحات مالیاتی، معافیت‌های مالیاتی و بخشودگی‌های مالیاتی را در یک گزارش آماده و در پیوست بودجه سنواتی منتشر کند.

بانک مرکزی و همه بانک‌‏های بورسی و دولتی مکلفند اطلاعات را به صورت برخط به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند و در غیر این صورت، مشمول جرائم خواهند شد. همچنین سازمان امور مالیاتی مکلف است از این داده‌ ها به درستی صیانت کند.