تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3570504
شناسه : 3570504
تاریخ :
برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان در قرقیزستان+فیلم اقتصاد ایران: مراسم عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از نخستین روز محرم در مسجد امام علی(ع) بیشکک، پایتخت قرقیزستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، مراسم عزاداری شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از روز اول ماه محرم  با حضور «غلامحسین یادگاری» سفیر ایران ،«ابوذر طوقانی» رایزن فرهنگی سفارت ،«حسن علی ضیغم» سفیر پاکستان  در بیشکک و عزاداران ایرانی، پاکستانی ،آذربایجانی، افغانستانی‌ مقیم این کشور در مسجد امام علی(ع) بیشکک برگزار شده است.

 در این مراسم هر شب پس از اقامه نماز مغرب و عشا و قرائت زیارت عاشورا، حجت الاسلام و المسلمین «معرفت شیرین اف» امام جماعت مسجد به سخنرانی با موضوع اهداف قیام امام حسین (ع) می پردازد و در ادامه مادحین اهل بیت به ذکر مصیبت اهل بیت، نوحه و سینه زنی می پردازند.

به همت مرکز بین المللی تبلیغ و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز از شب دوم مداح اعزامی از ایران «سید ابوالفضل سجادی فر» با حضور در مراسم با نوای دلنشین خود و روضه خوانی و ذکر مصیبت و سینه زنی به زبان های آذری و فارسی حاضران را به فیض اکمل می رساند.

شب گذشته نیز پس از سخنرانی، ذکر مصیبت اهل بیت، نوحه و سینه زنی، طی مراسمی با مداحی «سید ابوالفضل سجادی فر» هتک حرمت قرآن کریم در سوئد و دانمارک محکوم گردیده و عزاداران با در دست گرفتن قرآن کریم و شعار لااله الا الله و محمدرسول الله و با شعار «منم قرآن، منم قرآن منم پیغام جاویدان، منم سر چشمه ی ایمان ، منم برنامه ی انسان» از اقدام صورت گرفته در آن دو کشور ابراز انزجار نموده و با اسلام و قرآن تجدید بیعت نمودند.

احسان و اطعام عزاداران نیز هر شب پس از پایان مراسم و به همت بانیان مختلف صورت می پذیرد.

 

 

 

 

پایان پیام/.