تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : بیمه تجارت نو
لینک : econews.ir/5x3566588
شناسه : 3566588
تاریخ :
لغو مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام بیمه تجارت نو اقتصاد ایران: مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام بیمه تجارت‌نو به دلیل عدم تعیین تکلیف سایر معرفی‌شدگان و دستور قضایی لغو گردید.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، پیرو آگهی مورخ ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۲ منتشر در صفحه ۱۳ روزنامه دنیای اقتصاد با موضوع «دعوت صاحبان سهام به مجمع عمومی عادی (به طور فوق‌العاده) شرکت بیمه تجارت نو در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۰۱» به استحضار سهامداران محترم می‌رساند از آنجا که معرفیِ داوطلبانِ دیگری نیز پیرو دو آگهیِ مورخِ ۱۴۰۱/۵/۰۶ و ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ به بیمه مرکزی صورت گرفته و تا تاریخ ۱۴۰۲/۴/۳۱ کلّیه معرفی‌شدگان تعیین تکلیف نگردیده‌اند، عدم تعیین تکلیف کلیه معرفی‌شدگان توسط بیمه مرکزی، برگزاری مجمع در تاریخ ۱۴۰۲/۵/۰۱ با حقوق معرفی‌شدگان مغایرت دارد.

صفحه اصلی بیمه تجارت نو

بنا بر این گزارش به موجب دادنامه صادره از شعبه ۹۷ دادگاه عمومی (حقوقی) مجتمع قضائی عدالت تهران «دستور موقت مبنی بر جلوگیری از برگزاری مجمع عمومی عادی (به طور فوق‌العاده) صاحبان سهام شرکت بیمه تجارت نو (سهامی عام) با موضوع انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل هیأت مدیره مجمع مورخ ۱۴۰۲/۵/۰۱ تا تعیین تکلیف نهایی» صادر گردیده است. از این رو، نظر به ابلاغِ دستورِ موقتِ صادره، امکان برگزاری مجمع به لحاظ قانونی وجود ندارد.

لازم به اشاره است که مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو مکاتباتِ متعددی را قبل از انتشار این آگهی با نهاد ناظر به عمل آورده و در آنها عواقبِ عدمِ دعوت از معرفی‌شدگان برای مصاحبه و متعاقباً عدم اعلامِ صلاحیتِ احتمالیِ سایرِ داوطلبانِ عضویت در هیأت مدیره (غیر از هفت فردِ تأیید شده) را متذکر شده است.

هیأت مدیره مستقرِ شرکت بیمه تجارت نو خود را مکلف می‌داند به محض رفع موانع قانونی و تعیین تکلیفِ پرونده حقوقیِ مطروحه فوراً نسبت به دعوت از سهامداران به مجمع عمومی با موضوع انتخاب اعضای هیأت مدیره اقدام نماید.

گفتنی است موارد فوق به همراه سایر مستندات در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) درج گردیده است.