تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3566433
شناسه : 3566433
تاریخ :
پیش از عزیمت به محل ماموریت؛ سفیرجدید ایران درترکیه با امیرعبداللهیان دیدار کرد اقتصاد ایران: سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ترکیه پیش از عزیمت به محل مأموریت با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محمدحسن حبیب‌اله زاده، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ترکیه پیش از عزیمت به محل مأموریت با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد.

در این ملاقات سفیر کشورمان ضمن تشریح آخرین وضعیت مناسبات ایران و ترکیه، برنامه‌های خود در رابطه با گسترش روابط با فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه نیز با تاکید بر اولویت سیاست همسایگی دولت سیزدهم و گسترش روابط با کشورهای همسایه و مسلمان، رهنمودهایی جهت تقویت بیش از پیش مناسبات در همه ابعاد به خصوص حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و کنسولی با کشور ترکیه را ارائه کرد.

حبیب اله زاده، پیش از این در سمت‌های دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل مدیترانه و شرق اروپا، مدیرکل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت خارجه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در نروژ، کاردار جمهوری اسلامی ایران در انگلیس، نماینده دائم ایران نزد سازمان بین‌المللی دریانوردی IMO ، رئیس اداره اول غرب اروپا و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سوئیس و روسیه خدمت کرده است.