تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3565561
شناسه : 3565561
تاریخ :
دکتر دهقانی در دیدار با وزیر دفاع بولیوی خبرداد؛ همکاری مشترک ایران و بولیوی در حوزه توسعه فناوری اقتصاد ایران: در دیدار وزیر دفاع بولیوی با دکتر دهقانی تشکیل کمیته مشترک همکاری در حوزه توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در دیدار دکتر دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور با ادموندو نوویلو اگیلار، وزیر دفاع بولیوی بر توسعه همکاری‌های علمی، فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان دو کشور تاکید شد.

وزیر دفاع بولیوی ضمن ابراز شگفتی از پیشرفت های علمی فناورانه ایران در دو حوزه پزشکی و نانو علاقمندی کشورش را برای توسعه همکاری‌های علمی در حوزه‌های مختلف فناوری با ایران اعلام کرد و افزود: از کمک های فناورانه پیشین ایران در حوزه نانو قدردانی می کنم.

در ادامه، دکتر دهقانی با بیان اینکه همکاری علمی و فناورانه با ایران قابل اطمینان است گفت: دو کشور می‌توانند بر اساس اعتقادات و باورهای مشترک همکاری های مشترکی داشته باشند.
وی افزود: توسعه همکاری در حوزه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان با امریکای لاتین جزو برنامه‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور است.

دهقانی، پیشنهاد توسعه همکاری دو کشور را در حوزه‌های فناوری، تجاری و اقتصاد دانش‌بنیان مطرح کرد و گفت: یک کمیته مشترک همکاری علمی، فناورانه و اقتصاد دانش‌بنیان بین ایران و بولیوی جهت توسعه همکاری‌ها و اجرایی‌سازی توافقات فی‌مابین باید شکل بگیرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: ما آمادگی خود را برای گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه های مختلف علمی و تخصصی در بخش‌های آموزشی‌، فناورانه و اقتصاد مبتنی بر دانش برای مسوولان کشور بولیوی ارائه دادیم که با استقبال آنها مواجه شدیم.