تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3563283
شناسه : 3563283
تاریخ :
عقد قرارداد پزشکان با بیمه سلامت غیرحضوری شد اقتصاد ایران: مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه سلامت ایران از راه‌اندازی سامانه هوشمند انعقاد یا تمدید قرارداد پزشکان و موسسان مراکز سلامت با بیمه سلامت به صورت غیرحضوری خبر داد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،کیوان تاج‌بخش با اشاره به لزوم تسهیل شرایط همکاری بیمه با مراکز درمانی اظهار کرد: در راستای نیل به  اهداف دولت الکترونیک، تکالیف قانونی این سازمان مبنی بر اجرای بند ل تبصره 17 قانون بودجه سال 1402 و تسهیل شرایط همکاری با مراکز سلامت، حذف فرایندهای کاغذی و  به منظور تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از تردد فیزیکی پزشکان و موسسان مراکز سلامت جهت درخواست عقد و تمدید قرارداد، سامانه هوشمند انعقاد و تمدید قرارداد در سازمان بیمه سلامت ایران به صورت غیرحضوری در سراسر کشور راه اندازی شده است، لذا متقاضیان قرارداد می‌توانند با مراجعه به سامانه eservices.ihio.gov.ir/psc اقدام به ثبت‌نام و دریافت نام کاربری و گذر واژه کرده و پس از بارگذاری مستندات قانونی به صورت برخط درخواست عقد و یا تمدید قرارداد کنند.

مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه سلامت ایران افزود: پس از بارگذاری مدارک توسط مراکز سلامت، کارشناسان سازمان بیمه سلامت درخواست متقاضی را ظرف 24 ساعت کاری بررسی کرده و در صورت تایید درخواست، از طریق پیامک به متقاضی، فعال‌سازی قرارداد مرکز اطلاع‌رسانی می‌شود و ظرف مدت یک ماه پس از فعال‌سازی قرارداد، بازدید از مرکز به منظور تکمیل فرایند انعقاد قرارداد انجام می‌شود. همچنین متقاضیان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ هرگونه سوال با سامانه تلفنی 1666 تماس حاصل کنند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که مرکز فاقد قرارداد باشد و تمایل به نسخه‌نویسی داشته باشد می‌تواند به محض ورود به سامانه و ثبت‌نام و دریافت نام کاربری و رمز عبور و بارگذاری مستندات لازم اجازه ورود به سامانه‌های نسخه‌نویسی الکترونیک را داشته باشد.

مدیرکل نظارت بر خدمات بیمه سلامت ایران گفت: در کل کشور 13هزار و 537 داروخانه طرف قرارداد فعال و در شهر تهران 2 هزار و 862 داروخانه طرف قرارداد با بیمه سلامت وجود دارد.

 طبق تبصره 17 قانون بودجه 1402 و در راستای کاهش پرداخت از جیب مردم، همه مراکز سلامت اعم از مطب پزشکان ملزم به عقد قرارداد با بیمه‌های پایه شده‌اند.