تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3552290
شناسه : 3552290
تاریخ :
دیدار سفرای ایران درموریتانی و استرالیا با امیرعبداللهیان اقتصاد ایران: سفرای جدید ایران در کشورهای موریتانی و استرالیا پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کردند.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، جواد ابو، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در جمهوری اسلامی موریتانی پیش از عزیمت به محل مأموریت با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و با تشریح آخرین وضعیت حوزه مأموریت خود، اهم برنامه‌های اولویت‌دار برای توسعه هر چه بیشتر مناسبات با این کشور را ارائه کرد. 

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به اولویت گسترش روابط با کشورهای  اسلامی، تلاش برای گسترش بیش از پیش مناسبات با موریتانی در تمام زمینه‌ها، به خصوص تقویت همکاری‌های اقتصادی را مورد تأکید قرار داد. 

جواد ابو پیش از این رئیس اداره چهارم غرب آسیا و شمال آفریقای وزارت امور خارجه بوده و اشتغال در سفارت خانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مغرب به عنوان معاون سفیر و همچنین سودان را در کارنامه شغلی خود دارد.

همچنین احمد صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در استرالیا در آستانه عزیمت به محل ماموریت با وزیر امور خارجه دیدار کرد.

در این ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران گزارشی از آخرین وضعیت روابط کشورمان با استرالیا  و اولویت‌های مطرح در برنامه اقدامات پیش رو به منظور توسعه روابط دو کشور توضیحاتی مطرح ‌کرد. 

سفیر جمهوری اسلامی ایران , کشور موریتانی , کشور استرالیا , حسین امیرعبداللهیان ,

وزیر امور خارجه کشورمان نیز رهنمودهایی را در ارتباط با انجام اقدامات لازم به منظور هرچه بهینه‌تر ساختن ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم استرالیا و اجرای راهکارهای موثر برای  برقراری و توسعه فضای تعامل و همکاری بین دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی و تجاری تاکید به عمل آورد.

صادقی اشتغال در سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتاوا، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک، سرپرستی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، معاون پژوهشی دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی و ریاست اداره سوم آسیای جنوبی( هند و شبه قاره) را در سوابق خدمتی خود دارد.