تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3533842
شناسه : 3533842
تاریخ :
با حضور رئیس صندوق نوآوری صورت گرفت؛ رونمایی از ۲محصول شرکتهای دانش بنیان درحوزه مالی اقتصاد ایران: با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از دو محصول جدید شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  در پانزدهمین دوره نمایشگاه صنعت مالی (بانک، بیمه و بورس)، از محصولات جدید دو شرکت دانش‌بنیان با حضور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شد.

محصول یک شرکت، زیرساخت ابری سیستم یا «کوبیت» است. این محصول مجموعه‌ای از سامانه‌های کمکی مانند ابزار احراز هویت و صدور گواهی و ... است. این محصول بستری است که مشتریان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های تجاری را بدون نیاز به ساخت و نگهداری زیرساخت، توسعه دهند و اجرا و مدیریت کنند.

دومین محصول سامانه بانکداری دیجیتال «آدانیوم» بود که رونمایی شد. این سامانه با تمرکز بر نیازهای مشتریان حقوقی و شرکتی، از پنج سال گذشته در اکوسیستم بانکی فعال شده است و در ۶ بانک به ده‌ها هزار شرکت و بیش از دو میلیون کاربر بانکی خدمات‌رسانی می‌کند.

ویژگی بارز فنی این محصول، استفاده از امضای دیجیتال به عنوان شیوه اصلی احراز اصالت درخواست‌ها است که بدین وسیله بالاترین حد امنیت و انکارناپذیری در تراکنش‌های دیجیتالی فراهم می‌شود و به بانک امکان می‌دهد تا با مدیریت مناسب ریسک، محدودیت سقف‌های مرسوم در تراکنش‌های غیرحضوری را مطابق نیازهای کسب و کار و مشتریان حقوقی کاهش دهد.