تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3532504
شناسه : 3532504
تاریخ :
صادرات صنایع‌دستی خوزستان به ۶ میلیون دلار رسید اقتصاد ایران: اهواز- معاون صنایع‌دستی مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: محصولات صنایع‌دستی خوزستان در یکسال گذشته به ارزش ۵.۹ میلیون دلار به کشورهای خارجی صادرشده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،شکراله قاسمی با اعلام این خبر افزود: عمده صنایع‌دستی صادرشده از خوزستان به کشورهای حوزه خلیج‌فارس از جمله عربستان، عمان، امارات، کویت و دیگر کشورهای عربی است که انواع صنایع حصیری، سفال، انواع محصولات خراطی، کپو، گلیم، گبه و… را شامل می‌شود.

معاون صنایع‌دستی مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان افزود: سال گذشته صنعتگران خوزستان در ۹ نمایشگاه سراسر کشور و همچنین در برگزاری ۱۱ جشنواره با عنوان‌های مختلف در رشته‌های کپوبافی، احرامی‌بافی، حصیربافی، گلیم، سفال، سرامیک و… مشارکت داشتند.

وی به اهمیت بازاریابی محصولات صنایع‌دستی استان اشاره کرد و گفت: برگزاری آموزش‌های عمومی کوتاه‌مدت صنایع‌دستی و آموزش‌های تخصصی ویژه شاغلان صنایع‌دستی، ساخت فیلم‌های آموزشی در رشته‌های بومی صنایع‌دستی، ساخت مستند معرفی هنرمندان پیشکسوت این حوزه و برگزاری نمایشگاه و تولید زنده محصولات صنایع‌دستی به عنوان راه‌هایی برای ترویج و ترغیب صنعتگران به شمار می‌رود.