تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3532270
شناسه : 3532270
تاریخ :
معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی عنوان کرد: فعالیت مطلوب پارک های فناوری درحوزه صنایع دستی اقتصاد ایران: معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گفت: به زودی شاهد خروجی قابل قبولی از خانه‌های خلاق صنایع دستی خواهیم بود اکنون تنها دو خانه خلاق در اختیار وزارت میراث فرهنگی است .

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مریم جلالی در نشست خبری که به مناسبت آغاز هفته صنایع دستی، امروز در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی برگزار شد درباره آورده خانه‌های خلاق صنایع دستی گفت: جایی که ما محل آن را به عنوان خانه خلاق تعیین کرده‌ایم یک خانه در تهران است و یکی در اصفهان که خانه خلاق اصفهان ما بسیار فعال است. این دو، بناهای تاریخی در اختیار وزارت میراث فرهنگی هستند. به زودی شاهد خروجی این خانه‌ها خلاق خواهیم بود.

وی گفت: ما به سایر خانه‌های خلاق که توسط دستگاه‌های دیگر ایجاد شده اند، متصل شدیم تا بتوانیم از ظرفیت آنها نیز استفاده کنیم همچنین مقرر شده هر بنای تاریخی که توسط صندوق احیا به بخش خصوصی واگذار می‌شود، در حوزه صنایع‌دستی فعالیت داشته باشد. همچنین اعلام شده که پایگاه‌های میراث فرهنگی نیز بخشی از فعالیت خود را به صنایع دستی اختصاص دهند. پارک‌های فناوری نیز در حوزه صنایع‌دستی فعالیت‌های خوبی دارند.