تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3530827
شناسه : 3530827
تاریخ :
رایزنی حکیم و سفیر ایران در بغداد؛ استقبال از احیای روابط دیپلماتیک ایران و عربستان اقتصاد ایران: سید عمار حکیم و سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با یکدیگر درباره تحولات سیاسی عراق و منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،«سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق و «محمدکاظم آل صادق»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، تحولات سیاسی عراق و منطقه و مسائل مورد اهتمام مشترک را بررسی کردند.

حکیم در این دیدار که در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد انجام شد، از گام‌های برداشته‌شده برای نزدیک‌کردن دیدگاه‌ها میان نیروهای منطقه‌ای و ازسرگیری فعالیت هیئت‌های دیپلماتیک میان ایران و عربستان استقبال کرد و خواستار ادامه این روند تا حل و فصل کامل همه پرونده‌های بلاتکلیف شد.

بر اساس گزارش دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی، وی همچنین تأکید کرد که ثبات منطقه به نفع همگان است و افزود که حضور کشورهای گوناگون در این منطقه موضوعی تغییرناپذیر است و همه باید در منافع و امور مشترک با هم تلاقی داشته باشند تا ملت‌ها بتوانند از نعمت‌های کشورهایشان برخوردار شوند.

حکیم همچنین بر اهمیت هماهنگی در مواضع مورد اهتمام مشترک تأکید کرد و افزود که رویارویی با چالش‌ها نیازمند نظامی منطقه‌ای است که همگان در تحقق منافع ملی در آن سهیم باشند.