تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3530746
شناسه : 3530746
تاریخ :
سود غول نفتی روسیه با وجود تحریم‌ها افزایش یافت اقتصاد ایران: بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه یعنی شرکت روس‌نِفت، اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به سه ماه قبل از آن ۴۵.۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از راشاتودی، بزرگترین تولیدکننده نفت روسیه یعنی شرکت روس‌نِفت، اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی نسبت به سه ماه قبل از آن 45.5 درصد افزایش یافته است.

به گفته روس نفت، سود این شرکت نفتی به دلیل افزایش تولید به 323 میلیارد روبل (4 میلیارد دلار) رسیده است.

تحلیلگرانی که پیش از این در نظرسنجی اینترفکس شرکت کرده بودند، رقم بسیار کمتری را پیش بینی کرده بودند و گفته بودند که سود این شرکت به 2.9 میلیارد دلار خواهد رسید.

بر اساس گزارش روس نفت، تولید نفت و گاز این شرکت در سه ماهه اول نسبت به دوره اکتبر تا دسامبر 0.8 درصد افزایش یافت و از چهار میلیون بشکه در روز عبود کرد.

این در حالی است که تولید این شرکت از پروژه ساخالین-1 در خاور دور روسیه در سه ماه اول سال جاری نسبت به دوره سه ماهه قبل از آن 180 درصد افزایش یافته است.

ایگور سچین، مدیرعامل این شرکت، با اشاره به تصمیم مسکو برای کاهش تولید نفت خود به میزان 500 هزار بشکه در روز یا حدود 5 درصد، هشدار داد که این تصمیم بر فعالیت‌های تولیدی نفت تأثیر بیشتری خواهد گذاشت.

وی هشدار داد: در حالی که این کاهش تأثیر زیادی بر نتایج سه ماهه اول 2023 نداشت، تأثیر زیادی بر نتایج سه ماهه بعدی خواهد داشت.

روس نفت افزایش سود خود را به افزایش فروش انرژی به هند و سایر کشورهای "دوست" نسبت می‌دهد.