تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3530498
شناسه : 3530498
تاریخ :
معاون نخست‌وزیر روسیه: کاملاً به تعهد خود برای کاهش تولید نفت پایبندیم اقتصاد ایران: الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه ضمن تاکید بر تعهد این کشور به کاهش تولید گفت با توجه به ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش تولید داوطلبانه‌ای که قبلاً اعلام کرده، هدف تولید روسیه حدود ۹.۳ میلیون بشکه در روز خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از رویترز، الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه در روز یکشنبه و به‌دنبال اجلاس ائتلاف اوپک پلاس گفت کشورش به تعهد خود برای کاهش تولید پایبند است.

 ائتلاف اوپک پلاس که از سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش به رهبری روسیه تشکیل شده در روز یکشنبه و پس‌از مذاکراتی 7 ساعته اعلام کرد از 2024 هدف کلی تولید خود را 1.4 میلیون بشکه در روز دیگر پایین می‌آورد.

 نوواک گفت نتیجه این مذاکرات تمدید قرارداد کاهش تولید تا پایان 2024 بوده‌است.

 وی گفت کل کاهش تولیدی که اوپک پلاس از اکتبر 2022 برعهده گرفته به 3.66 میلیون بشکه در روز می‌رسد و هدف آن ثبات بازار جهانی نفت است.

 البته بخشی از این کاهش تولید واقعی نخواهد بود، چون اوپک پلاس هدف تولید روسیه، نیجریه و آنگولا را پایین آورده تا بتوانند همگام با سطح فعلی تولید پیش بروند.

 نواک همچنین گفت روسیه سطح تولید نفت خام خود را از اول ژانویه سال آینده میلادی به 9.828 میلیون بشکه در روز می‌رساند و با توجه به 500 هزار بشکه در روز کاهش تولید داوطلبانه‌ای که قبلاً اعلام کرده، هدف تولید آن حدود 9.3 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

 معاون نخست‌وزیر روسیه اظهار داشت بازار نفت تا حدی متعادل شده و تقاضا رو به افزایش است. اما اوپک پلاس سیاست‌های بانک‌های مرکزی دنیا از جمله فدرال رزرو آمریکا را برای افزایش نرخ بهره زیر نظر دارد تا نشانه‌هایی از وضعیت اقتصاد دنیا و تأثیر آن بر مصرف سوخت بدست آورد.

 وی گفت افزایش و کاهش نرخ بهره بر سرمایه‌گذاری و تقاضا برای نفت و محصولات نفتی تأثیر می‌گذارد.

 نواک تأکید کرد اوپک پلاس می‌تواند تصمیمات خود را در صورت لزوم تغییر دهد.