تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3524030
شناسه : 3524030
تاریخ :
رئیس سازمان بورس: بخش خصوصی نجات بخش اقتصاد کشور است اقتصاد ایران: رئیس سازمان بورس با بیان اینکه بخش خصوصی نجات بخش اقتصاد است از برنامه ها برای رفع مشکل عدم آشنایی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مجید عشقی در نشست تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان آمل گفت: بسیاری از صنایع و بنگاه های اقتصادی بزرگ با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند که برای رفع این مشکل برنامه جدی در دستور کار است. اکنون دیگر به تهران متکی نبوده و برای شناسایی بخش خصوصی واقعی و رفع مشکلات پیش رو به سراغ آنها خواهیم رفت.

وی افزود: فرصت های اقتصادی بخش خصوصی و آموزش آنها یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی سازمان بورس محسوب می‌شود. برای نهادینه کردن بخش خصوصی واقعی از آموزش دبیرستانی ها تا برگزاری کارگاه های آموزشی برای بنگاه‌های اقتصادی برنامه وجود دارد.

عشقی ادامه داد: با تجمیع چند بنگاه اقتصادی و شرکت های دانش بنیان حتی برای یک جمع ۳۰ نفره جهت آشنایی با تامین مالی و پذیرش در بورس و فرابورس کلاس های آموزشی برگزار می‌شود. همه باید تلاش کنند تا بخش خصوصی واقعی بازیگر اقتصاد باشد و همانند بخش خصوصی لوازم خانگی وارد بازار شوند که این امر برای اقتصاد نجات بخش است.