تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3523816
شناسه : 3523816
تاریخ :
پرداخت اعتبارات مصوب سفر هئیت دولت به آذربایجانغربی اقتصاد ایران: ارومیه - معاون اقتصادی استانداری آذربایجان غربی گفت: در سفر رییس جمهور به استان ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب شد که تاکنون ۱۲ درصد آن پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، رضا کرمی ظهر جمعه در جلسه شورای اداری بوکان که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد، افزود: برخی از بانک‌های استان برای پرداخت تسهیلات باید مجوز از مرکز دریافت کنند که همین امر باعث کند شدن روند پرداخت تسهیلات می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد وام‌های ازدواج و ۵۶ درصد تسهیلات فرزندآوری در آذربایجان غربی پرداخت شده است، ادامه داد: در استان نیز در قالب سفرهای استاندار به شهرهای مختلف مشکل هر منطقه رصد و بررسی می‌شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به اینکه روند اخذ مجوزهای اقتصادی در دولت سیزدهم در مقایسه با دوران قبل شتاب بیشتری گرفته است، افزود: در کنار اقدامات مهم دولت سیزدهم اما مردم از تورم و افزایش قیمت‌ها نگران هستند.

انور حبیب زاده اضافه کرد: تعامل دولت سیزدهم با کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی زمینه را برای سرمایه گذاری خارجی در کشورمان بیشتر کرده است.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار بوکان با ۱۳ واحد صنفی کوچک در آذربایجان غربی خوش درخشیده ولی نیاز به حمایت بیشتر بخش دولتی دارد.

واحدهای صنعتی بوکان نیازمند تسهیلات سرمایه در گردش هستند

حبیب زاده اظهار کرد: واحدهای صنعتی بوکان نیازمند تسهیلات سرمایه در گردش هستند و اخذ مالیات زیاد از جمله مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان است.

وی با بیان اینکه صنایع خرد بوکان زیر فشار تورم و رکود اقتصادی در حال له شدن است، گفت: مالیات نای نفس اقتصاد بوکان را گرفته و در حال خفه کردن این پتانسیل مهم است

حبیب زاده خاطرنشان کرد: پرداخت وام‌های ازدواج و فرزند آوردی در بوکان ماه‌ها طول می‌کشد که امید است وزیر اقتصاد دستور تسهیل در پرداخت وام‌ها را اعلام کنند

ماموستا عباس احمدی امام جمعه بوکان هم در این جلسه گفت: مردم این شهرستان از بیکاری و نبود اشتغال رنج می‌برند، بانک‌ها برای تشویق بیشتر جوانان در امر ازدواج باید در واگذاری تسهیلات دولتی تسهیل کنند.

فرماندار بوکان هم گفت: این شهرستان دومین شهر استان آذربایجان غربی است اما برنامه ریزی ها متناسب با جمعیت رو به رشد آن نیست، ایجاد اتاق بازرگانی مشترک با اقلیم کردستان عراق در بوکان نیز از درخواست‌های فعالان اقتصادی و صنعتی این شهرستان است.

خشایار صنعتی با بیان اینکه این شهرستان با ۱۱۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی یکی از قطب‌های مهم کشاورزی آذربایجان غربی به شمار می‌رود، اضافه کرد: بوکان فاقد اداره گمرک است و وجود اداره گمرک به عنوان یک شهرستان عقبه شهرهای مرزی یک نیاز ضروری است.

بازدید از چند طرح اقتصادی، شرکت در جلسه شورای اداری و دیدار با فعالان اقتصادی از برنامه‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی در بوکان است.