تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3522459
شناسه : 3522459
تاریخ :
وزیر اقتصاد خبر داد: الگوی تمرکز بر ارزهای محلی در دستور کار دولت اقتصاد ایران: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: الگوی تمرکز بر ارزهای محلی یا روش‌های تسویه مالی و بانکی، غیر از اتکا به ارزهای جهان و به صورت فراگیر در دستور کار دولت و بانک مرکزی قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز (چهارشنبه سوم خرداد) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تصمیم دولت برای تغییر میزان یارانه‌ها گفت: از آنجا که دولت مسئولیت تدوین الگوی یارانه‌ها را به وزارت رفاه سپرده، تا از سوی این وزارتخانه جزئیات مربوطه تعیین نشود نمی‌توانیم خبر یا پیش خبری بدهیم ممکن است توقع ایجاد شود و بعداً تغییراتی اعمال شود بنابراین بهتر است صبر کنیم تا تصمیمات دولت در این باره قطعی و نهایی شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های تیم اقتصادی دولت برای تقویت ریال، اظهار کرد: خوشبختانه امسال بر خلاف چند سال گذشته که شاید معدود کشورهایی به دنبال تقویت پول ملی خود بودند، الگوی تمرکز بر ارزهای محلی یا روش‌های تسویه مالی و بانکی، غیر از اتکا به ارزهای جهان و به صورت فراگیر در دستور کار دولت و بانک مرکزی قرار گرفته است.

خاندوزی عنوان کرد: بسیاری از اقتصادهای بزرگ آسیایی و غیر آسیایی در حال حاضر برای ارز و تسویه مالی خود از این روش استفاده می‌کنند. دولت سیزدهم نیز بانک مرکزی را مکلف کرده که به سرعت با شرکای راهبردی و کشورهای همسایه و منطقه بر اساس روش‌های پیام‌رسانی مالی و غیر متکی بر سوئیفت و همچنین تسویه ارزی و بانکی غیر متکی بر ارزهای جهانی عمل کند.