تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3521884
شناسه : 3521884
تاریخ :
توافق ایران و اندونزی به تجارت با ارز ملی اقتصاد ایران: رئیس جمهور با اشاره به هدفگذاری تجارت ۲۰ میلیارد دلاری بین ایران و اندونزی گفت: دو کشور تصمیم گرفته‌اند که مبادلات خود را با ارز‌های ملی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی که به دعوت رسمی رئیس جمهور اندونزی به این کشور سفر کرده است، در نشست مطبوعاتی مشترک با «جوکو ویدودو» رئیس جمهور این کشور، با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در این سفر گام‌های بلندی در جهت توسعه روابط با اندونزی برداشته می شود، اظهار داشت: دو کشور در ۷۰ سال سپری شده از برقراری روابط دیپلماتیک، همواره تعاملات خوبی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و منطقه‌ای و بین‌المللی داشته‌اند.


رئیس جمهور  در ادامه افزود: هدفگذاری انجام شده برای رساندن حجم مبادلات تجاری دو کشور به رقم ۲۰ میلیارد دلار است، البته  دو کشور تصمیم گرفته‌اند که مبادلات خود را با ارز‌های ملی انجام دهند.

هم‌زمان با سفر رئیس جمهور ایران به اندونزی مراسم امضای اسناد و تفاهم‌نامه‌های همکاری میان دو کشور برگزار شد و مقامات دو کشور ۱۱ سند همکاری امضا کردند.

 تفاهم‌نامه تجارت ترجیحی، لغو روادید، مبادلات فرهنگی، همکاری نظارتی بر تولید فرآورده‌ای دارویی، همکاری در زمینه‌های علمی، فناوری و نوآوری و همکاری دو جانبه در زمینه نفت و گاز از جمله اسناد همکاری امضا شده میان وزاری امور خارجه، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با همتایان اندونزیایی بود.