تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : ورزش
لینک : econews.ir/5x3520670
شناسه : 3520670
تاریخ :
رد پای اشتباهات داوری در لیگ برتر هندبال بانوان اقتصاد ایران: سرمربی تیم هندبال شهید شاملی گفت: فدراسیون تا به امروز صحبت جدی را با من در خصوص تیم ملی بانوان نداشته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، خدیجه قانع در خصوص چگونگی لیگ برتر هندبال بانوان کشورمان اظهار داشت: لیگ برتر هندبال بانوان امسال مانند سال گذشته لیگ بسیار پویایی بود و تا روزهای آخر مشخص نبود که کدام تیم به فینال صعود خواهد کرد. حتی در هفته آخر هم تا زمانی که بازی ها تمام نشده بود تکلیف 4 تیم صعود کننده مشخص نبود، این یعنی لیگ جذابی را داشتیم. 

وی در خصوص وجود برخی مشکلات در لیگ برتر هندبال بانوان گفت: جذب اسپانسر در بخش بانوان سختی‌های خود را دارد از نداشتن پخش زنده تا نداشتن تبلیغات از مهم ترین عواملی است که اسپانسرها از حضور و تیم داری اجتناب می کنند. امسال هم با توجه به شرایط اقتصادی که رقم خورد شرایط برای تیم‌ها سخت شد. شما ببینید در این موضوع تیم‌هایی هم که همیشه به راحتی تیم داری می کردند مانند سپاهان دچار مشکل شد. سپاهان قهرمان سال گذشته قطعا راضی به سومی مشترک نبوده ولی احساس میکنم مشکلات مالی برای این تیم هم بی اثر نبوده است.

مانند سال گذشته جوانان و نوجوانان پدیده‌های لیگ بودند

سرمربی تیم هندبال شهید شاملی کازرون در خصوص بازیکنان لیگ و پدیده ها عنوان کرد: سال گذشته هم با توجه به حضور ملی پوشان جوانان و نوجوانان که به مسابقات آسیایی و جهانی رفته بودند و کوله باری از تجربه بودند در تیم‌های مختلف حضور داشتند و لیگ را متحول کرده بودند. در لیگ امسال هم یک تیمی مانند چمران لارستان و شیشه قزوین که تعداد بیشتر بازیکنانشان جوانان و نوجوانان بودند که در لیگ دسته یک هم بازی نکرده بودند و ما این بازیکنان را اصلا ندیده بودیم. همین بازیکنان در لیگ برتر مقابل تیم‌های بزرگ قد علم کردند و به خوبی جنگیدند.

قانع درباره هدف تیم شهید شاملی در لیگ امسال گفت: در ابتدای فصل با توجه به این که با تیم ملی بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشتم در کنار تیم نبودم. در همین فاصله ای که من در کنار تیم نبودم تیم‌های دیگر رشد خود را کرده بودند. بعد از آن هم بازی های خود را انجام دادیم تا به فینال رسیدیم. در فینال اول هم شرایط بروقف مراد ما نبود و انتفاقاتی که افتاد باعث شد تا گل آوراژ تیم ما بالا برود، هرچند با این حال می توانستیم پیروز دیدار اول شویم اما خوب تیم بافق تیمی پر مهره بود و چیزی که انتطار داشتیم نشد و نتوانستیم شهید شاملی را قهرمان ایران کنیم. به تیم سنگ آهن بافق یزد هم تبریک می‌گویم که توانست قهرمان شود.


دقت داوران در بازی‌های حساس اتفاقات زیادی را رقم می‌زند

وی در خصوص شرایط داوری در مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان گفت: واقعیت امر این است که من نمی‌خواهم در خصوص داوری ها صحبت کنم، اما میخواهم بگویم که بهتر است کلاس‌های زیادی برای داوران گذاشته شود. همانطور که در گذشته شاهد کلاس‌‌های متعدد برای مربیان بودیم که باعث بالا رفتن کیفیت تیم ها و لیگ برتر شد. اما امیدوارم فدراسیون برنامه‌ای را که بای مربیان داشت را برای داوران هم داشته باشد. چیزی که قابل توجه ایت تعداد سوت هایی است که داروان ما می‌زنند شاید داوری در طول دوران داوری خود 7 یا 8 سوت خود داشته باشد. همین موضوع باعث می شود بعضی از تیم ها نسبت به داوری‌ها اعتراض داشته باشند ولی این هم وجود دارد که همه تقصیر ها برگردت داوران نیست گاهی اشتباهات پیش می آید.

سرمربی تیم هندبال شهید شاملی افزود: داوران هم همکاران ما هستند اما وقتی در بازی‌های لیگ پایاپای که می‌شود دقت داور در بازی خیلی اتفاقات را رقم می‌زند.

مربی سابق تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در خصوص تیم ملی هندبال بانوان کشورمان و حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو بیان کرد: ما زمان بسیار کمی داریم و با توجه به این که دیر با حضور تیم ملی هندبال بانوان در بازی‌های آسیایی موافقت شد شرایط کمی دشوار خواهد شد. همه می دانند که بعد از یک لیگ فشرده بازیکنان هم خسته می شوند و هم مصدومیت هایی را به همراه خود دارند. بازیکنانا باید یک استراحت کوتاه داشته باشند و بعد از آن به اردوهای تیم ملی بروند و تمرینات خود را پشت سر بگذارند. حضور تیم ملی هندبال بانوان در مسابقات آسیایی اتفاق بسیار خوبی است. اما تایم بسیار کمی داریم و هرکسی که کنار این تیم باشد کار سختی خواهد داشت. صد در صد فدراسیون هندبال هم با توجه به اینکه تیم قدرتمندی را راهی این رقابت‌ها کند دست به تغییرات خواهد زد تا هرچه زودتر اردوهای تیم ملی را آغاز کند و آماده مسابقات شود.

قانع در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون با او برای حضور در تیم ملی صحبت کرده است یا خیر گفت: فدراسیون تا به امروز صحبت جدی را با من در این خصوص نداشته است.