تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3519434
شناسه : 3519434
تاریخ :
قائم مقام وزیر میراث فرهنگی: 56 کاروانسرای ایران ثبت جهانی خواهند شد Econews: قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور اظهار داشت: ۵۶ کاروانسرای ایران ثبت جهانی خواهند شد که کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین مثل نگینی در میان این کاروانسراها می‌درخشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، علی دارابی در جریان سفر خود به قزوین گفت: با توجه به ثبت جهانی اقدامات پاس‌دارنده هنر خوشنویسی طی هفته گرامیداشت میراث فرهنگی، یکی از برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی پاسداشت هنر خوشنویسی است.

معاون میراث فرهنگی کشور اظهار کرد: قزوین پایتخت خوشنویسی ایران بوده و است و در مراسم پیش رو، از خوشنویسان برتر تجلیل خواهد شد.

قائم مقام وزیر افزود: هنر خوشنویسی ثبت جهانی شده است و ما وظیفه حفظ و صیانت از آن را برعهده داریم.

معاون میراث فرهنگی کشور با تاکید بر طراحی چند پروژه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اظهار کرد: استان قزوین، مهد فرهنگ و هنر است و به دلیل دارا بودن جاذبه‌های گردشگری و زیارتی، برنامه‌های متنوعی در این استان در دست اجراست.

وی افزود: قزوین در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است و امیدواریم طی روزهایی که در قزوین  حضور داریم؛ با همکاری استانداری، شهرداری و نمایندگی ولی‌فقیه برنامه‌هایی را جهت ساماندهی این ظرفیت‌ها طراحی کرده و اجرایی کنیم.

معاون میراث فرهنگی با اشاره به روند ثبت جهانی کاروانسراهای ایران در فهرست یونسکو بیان کرد: ۵۶ کاروانسرای ایران ثبت جهانی خواهند شد که کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین مثل نگینی در میان این کاروانسراها می‌درخشد.