تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3503031
شناسه : 3503031
تاریخ :
ضرورت شفاف سازی در دلایل رشد قیمت خودرو اقتصاد ایران: نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: خودروسازان باید دلایل افزایش خودرو را به مردم اطلاع دهند و پاسخگو باشند، همه این مشکلات در حوزه خودرو به وزیر صمت بر نمی‌گردد و وزارت صمت تنها نقش تنظیم‌گری را دارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمدرضا مبلغی مروجی اظهار داشت: به هر حال در وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشکلاتی وجود دارد که بخشی از آن به ما برمی‌گردد و اگر همکاری و هماهنگی و همفکری‌ها بیشتر شود قطعا مشکلات و گرفتاری‌ها نیز کمتر خواهد شد، البته رفع بخشی از مشکلات نیز به دستگاه‌های متولی ‌برمی‌گردد که تحرکات را افزایش داده و از نقطه نظرات کارشناسان استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در رابطه با برخی از صنایع، گلایه‌های وجود دارد که وزارت صمت باید با برطرف کردن آن، دغدغه مردم و نمایندگان را کاهش دهد.

مبلغی اضافه کرد:  وزیر صمت در مجلس، آمار رشد تولید و رفع موانع صنایع را گزارش کرد، به هر حال اقدامات خوبی صورت گرفته است، اما کافی نیست و انتظار ما از دولت بیشتر از این است و در حال حاضر نیز با توجه به هماهنگی دولت و مجلس، مردم انتظار رفع مشکلات از جمله کاهش قیمت خودرو و مقابله با گرانی کالا‌ها را دارند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مردم از اواسط سال گذشته شاهد افزایش قیمت خودرو بوده‌اند، خودرو سازان باید دلایل افزایش خودرو را به مردم اطلاع دهند و پاسخگو باشند، بنابراین همه این مشکلات در حوزه خودرو به وزارت صمت بر نمی‌گردد و وزیر صمت تنها نقش تنظیم‌گر را دارد.

وی تصریح کرد: همدلی و همراهی دولت و مجلس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این همدلی لازمه کار، پیشرفت و بهبود اوضاع از نظر اقتصادی، اجتماعی و غیره است، و قطعا مجلس باید به دولت کمک کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید با همراهی و کمک یکدیگر تلاش کنیم مشکلات وزارتخانه‌ها رفع شود، ‌نه اینکه از همان ابتدا به دنبال استیضاح باشیم، ‌در ابتدا باید راه‌حل‌های اجرایی را دنبال کرد و در ادامه اگر اراده‌ای در این خصوص وجود نداشت، اقدام به استیضاح کرد.

وی تأکید کرد: وزیر صمت به دنبال راه حل رفع مشکلات در حوزه‌های مختلف صنعت است و همه ‌تلاش خود را در این راه به کار گرفته است، اما مشکلات بسیار زیاد است و نیاز به همیاری همه دستگاه ها دارد.