تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3502298
شناسه : 3502298
تاریخ :
هشدار آمریکا نسبت به وقوع فاجعه اقتصادی اقتصاد ایران: وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید: در صورتی که کنگره این کشور سقف بدهی دولت فدرال را افزایش ندهد، یک فاجعه اقتصادی رخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از رویترز، ژانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، شب گذشته طی سخنانی هشدار داد که عدم افزایش سقف بدهی از سوی نمایندگان کنگره و متعاقباً نکول آمریکا، به یک فاجعه اقتصادی منجر خواهد شد.

یلن در سخنان خود در جمع برخی مدیران شرکت‌های تجاری در کالیفرنیا گفت: نکول آمریکا باعث از دست رفتن مشاغل و بالا رفتن هزینه وام مسکن، خودرو و کارت‌های اعتباری برای خانوارهای آمریکایی خواهد شد. 

 

این وزیر آمریکایی تأکید کرد: بحران اقتصادی مورد اشاره باعث می‌شود تا طی سال‌های آینده شاهد بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا باشیم.

یلن افزود: مسئولیت اساسی کنگره برداشتن سقف بدهی و یا افزایش آن است و هرگونه نکول در این زمینه روند بهبود اوضاع اقتصادی در آمریکا در دوران پساکرونا را مختل می‌کند.

وی در جمع اعضای اتاق بازرگانی ساکرامنتو، گفت: هرگونه نکول در بدهی‌ها به یک فاجعه اقتصادی و مالی منجر می‌شود. اگر سقف بدهی افزایش نیابد، شرکت‌های آمریکایی با شرایط بدی در تامین اعتبار مواجه می‌شوند و دولت فدرال هم نخواهد توانست به خانواده نظامیان و بازنشستگانی که نیازمند کمک‌های اجتماعی هستند، پرداختی داشته باشد. کنگره باید به افزایش سقف بدهی یا تعلیق آن رای بدهد و باید بدون پیش‌شرط این کار را انجام دهد و حتی یک دقیقه هم نباید وقت را تلف کند.