تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3500135
شناسه : 3500135
تاریخ :
ضرر هنگفت هنکل آلمان پس از خروج از روسیه اقتصاد ایران: شرکت آلمانی «هنکل» اعلام کرده است، با خروج از روسیه ضرر مالی خالص متحمل خواهد شد و کسب و کار خود را به گروهی از سرمایه‌گذاران محلی می فروشد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از راشاتودی، شرکت «هنکل» آلمان، غول کالاهای مصرفی اعلام کرد، این با خروج از روسیه ضرر مالی خالص متحمل خواهد شد اما از اعلام میزان این خسارت خودداری کرد.

این شرکت آلمانی فاش کرد، قراردادی برای فروش کسب و کار خود در روسیه به کنسرسیومی از سرمایه‌گذاران محلی به مبلغ 54 میلیارد روبل (661 میلیون دلار) امضا کرده است.

گروه خریدار شامل شرکت‌هایی مانند Augment Investments، Kismet Capital Group و Elbrus Services است. «هنکل» تاکید کرد، خریداران مشمول تحریم‌های اتحادیه اروپا یا آمریکا نیستند و «روابط تجاری بلندمدت در کشورهای غربی» دارند.

به نوشته این گزارش، در مورد ضررهای ناشی از خروج از روسیه، این شرکت آلمانی خاطرنشان کرد، مقدار این ضرر به نرخ ارز در زمان معامله بستگی دارد.

«هنکل» اعلام کرد، جزئیات بیشتری در مورد این قرارداد در گزارش درآمد نیمه اول در ماه آگوست منتشر خواهد کرد.

دیمیتری یالوف، معاون رئیس منطقه لنینگراد روز جمعه اعلام کرد، کارخانه سابق هنکل در این منطقه  پس از خروج این شرکت آلمانی به تولید خود ادامه خواهد داد و فرصت‌های شغلی آن حفظ خواهد شد.

«هنکل»، تولیدکننده عمده محصولات پاک‌کننده، شوینده و چسب، بیش از 30 سال است که در روسیه سابقه فعالیت دارد و 11 سایت تولیدی در این کشور راه اندازی کرده است.

این شرکت، سال گذشته پس از شروع درگیری میان روسیه و اوکراین به همراه تعداد زیادی از شرکت‌های غربی،خروج خود از روسیه را اعلام کرد.