تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3499517
شناسه : 3499517
تاریخ :
سازمان آنتی تراست ایتالیا با متا مقابله می کند اقتصاد ایران: سازمان آنتی تراست ایتالیا اقداماتی علیه متا پلتفرمز به دلیل اتهامات سوء استفاده از موقعیت خود در این کشور اتخاذ کرده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از رویترز، این اتهامات بخشی از تحقیقات در مورد حقوق موسیقی است که در این کشور انجام می شود. متا که مالک فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ است، ماه گذشته نتوانست با انجمن مولفان و ناشران ایتالیایی SIAE برای تجدید توافق مجوزهای کپی رایت به توافق برسد.

در نتیجه تمام قطعه های موسیقی تحت نظارت SIAE از ۱۶ مارس تاکنون در پلتفرم های متا مسدود شده اند. ناظر آنتی تراست ایتالیا اعلام کرد این اقدام متا به رقابت در بازار آسیب می رساند و به شرکت دستور داد مذاکرات با SIAE را از سر بگیرد.

سخنگوی متا اعلام کرد این شرکت با اقدامات پیشگیرانه سازمان ایتالیایی موافق نیست اما از فرصتی برای از سرگیری مذاکرات برای دستیابی به یک توافق استقبال می کند.

وی بعدا افزود درخواست دیگری SIAE ارسال می کند تا مجوز توافقنامه خود را طولانی تر کند. او در این باره گفت: ما معتقدیم همکاری با صنعت موسیقی اهمیت زیادی دارد.