تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3481594
شناسه : 3481594
تاریخ :
اعمال محدودیت عربستان برای پذیرش زائران عمره رمضانیه اقتصاد ایران: با توجه به استقبال زائران از عمره رمضانیه، عربستان به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی برای پذیرش زائران محدودیت اعمال کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  ، عمره مفرده در ماه رمضان و پذیرش زائران خارجی از سوی سعودی‌ها از اواخر ماه شعبان آغاز شد و با توجه به برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی، بسیاری از مسلمانان از سفر به سرزمین وحی در ماه رمضان استقبال کردند.

 

زائران عمره رمضانیه در مسجدالحرام ـ روز گذشته

بر همین اساس، سعودی‌ها به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و ایجاد فضایی برای زیارت خانه خدا برای همه مشتاقان، محدودیتی در پذیرش زائران عمره رمضانیه اعمال کردند؛ به طوری که با توجه به دستورالعمل جدید مسؤولان عربستان، افرادی که قرار است به حج تمتع امسال (۱۴۴۴ قمری) شرکت کنند، دیگر امکان ثبت‌نام و حضور در عمره رمضانیه را ندارند.

این تصمیم برای تشرف زائرانی که ممکن است در ماه‌های آینده توفیق زیارت خانه خدا را نداشته باشند، اتخاذ شده است.

به گزارش اقتصادایران  ، در سال‌ نخست شیوع کرونا در ماه رمضان درهای خانه خدا بسته بود و پس از آن هم فقط زائران ساکن عربستان امکان تشرف به مسجدالحرام را داشتند. البته سال گذشته سعودی‌ها با اعمال محدودیت‌هایی تعدادی از زائران خارجی را نیز در ماه رمضان پذیرش کردند.