تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3481038
شناسه : 3481038
تاریخ :
طی یک هفته صورت گرفت؛ زیان ۱۲۰ میلیارد دلاری بانک‌های کوچک آمریکا اقتصاد ایران: براساس داده‌های جدید فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) که روز جمعه منتشر شد، در بحران سقوط بانک سیلیکون‌ولی، بانک‌های کوچک ۱۲۰ میلیارد دلار از سپرده‌های خود را از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از یاهو فاینَنس، بانک‌های کوچک و متوسط آمریکا120 میلیارد دلار از سپرده‌های خود را فقط در یک هفته از دست دادند؛ زیرا ناآرامی، دامن دنیای بانکداری این کشور را گرفته است و مشتریان به دنبال پناهگاه‌هایی امن‌تر در بزرگ‌ترین مؤسسات مالی آن هستند.

نقطه آغاز این دوره پرآشوب، سقوط بانک سیلیکون ولی در 10 مارس (19 اسفند)‌ و بانک سیگنچر در 12 مارس (21 اسفند) بود، که باعث شد مشتریان از ورشکستگی احتمالی سایر بانک‌ها وحشت کنند.

براساس داده‌های جدید فدرال رزرو ، بانک‌های منطقه‌ای و محلی در هفته منتهی به 15 مارس (24 اسفند) 120 میلیارد دلار ضرر کردند؛ در حالی که 25 بانک بزرگ، 67 میلیارد دلار سپرده‌ جدید براساس پایه تعدیل فصلی جذب کردند.

خروجی خالص از همه بانک‌ها 98 میلیارد دلار بود که افت سالانه 5.8 درصدی را نشان می‌دهد. مجموع سپرده‌های صنعت، 17.5 تریلیون دلار بود که کمترین میزان از سپتامبر (شهریور، مهر) 2021 میلادی بوده است.