تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3480690
شناسه : 3480690
تاریخ :
مستند پرتره از پدر علم فیزیک ایران، امشب در تلویزیون اقتصاد ایران: مستند «چشمانی که دید» به تهیه کنندگی و کارگردانی میلاد محمدی پرتره‌ای از پدر علم فیزیک ایران است که از تلویزیون پخش می‌شود.

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، «چشمانی که دید» تولید شبکه مستند سیماست و در 60 دقیقه به زندگی خانوادگی و علمی پروفسور دکتر محمود حسابی پدر علم فیزیک ایران از زبان فرزند و شاگردانش پرداخته است.

این مستند با تکیه بر منابع پژوهشی معتبر و در گفت‌و‌گو با آشنایان، نزدیکان، خانواده و بنیاد حسابی می‌کوشد تصویری واقعی از پروفسور حسابی و جایگاه علمی او  به نمایش بگذارد. 

نویسنده و کارگردان این مستند پرتره میلاد محمدی است و از دیگر عوامل آن می‌توان به مشاور کارگردان و تدوین: محمدجواد رجب بیگی، تصویربردار: حسن سیدی پریشان و فرزاد جعفری، نقاشی متحرک: رودابه کاشانی، مدیر تولید: مجتبی قربانی، صدابردار: جلال بهمنی، پژوهش: علی سیف اللهی، گویندگان: آلبرت کچوئی و مازیار ملکی و مجری طرح: زمزم شیخ اشاره کرد. 

شبکه مستند از روز اول فروردین ماه 1402 هر روز ساعت 15، گلچینی از بهترین مستندهای ایرانی با موضوعات مختلف روی آنتن می‌رود. از جمله فیلم‌های مستندی که در این باکس به نمایش درمی‌آید می‌توان به فیلم‌های «جواهر»، «خارجی»، «قصه‌ خورشید خانم»، «تیم دکتر مستوفی»، «خودکار» و «زمانی برای طنازی» اشاره کرد.