تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3479487
شناسه : 3479487
تاریخ :
نوروز متفاوت در سواحل مکران جشن گرفته شد اقتصاد ایران: پایگاه میراث فرهنگی سواحل مکران امسال همزمان با عید نوروز برنامه های ویژه ای را با محوریت معرفی فرهنگ این سواحل برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، توجه به سواحل مکران مورد تاکید بسیاری از دولتمردان است. در این راستا امسال همزمان با عید نوروز ۱۴۰۲ برنامه‌های متعددی در سواحل چابهار برگزار شد. به این ترتیب برای اولین بار هر یک از جاذبه‌های ساحلی این شهرستان به یک برنامه فرهنگی هنری و گردشگری اختصاص یافت تا بتواند در مدت ۲۹ اسفند تا سوم فروردین ماه گردشگران مختلفی را جذب کرده و فرهنگ ساحل نشینان را به گردشگران معرفی کند.

به عنوان مثال در زرآباد به عنوان گنج مکران بازارچه‌های صنایع دستی و غذاهای محلی برپا شد. در سواحل بریس، گواتر، منطقه گردشگری کوه‌های مینیاتوری، گل فشان و مناطق گردشگری دیگر نیز برنامه‌های مختلفی از جمله برپایی نمایشگاه صنایع دستی، بازارچه‌های خرید موقت، تئاتر ویژه کودکان، پرفورمنس، رقص‌های محلی برپا شده است.

این برنامه‌ها با همکاری پایگاه میراث فرهنگی سواحل مکران و منطقه آزاد چابهار در قالب نوروزگاه برگزار شد و قرار است تا فردا سوم فروردین نیز ادامه داشته باشد.