تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3470841
شناسه : 3470841
تاریخ :
سفیر ایران در گرجستان تاکید کرد: ضرورت توجه به گسترش مناسبات و ترانزیت بین المللی دو کشور اقتصاد ایران: سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس پایتخت گرجستان، با عیسی فرهادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص راهکارهای بهره گیری از توانمندی های دو طرف و هم افزایی بیشتر به منظور گسترش مناسبات کشورمان و ترانزیت بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، محمود ادیب، همچنین با گفتگو و همراهی با معاونین توسعه مدیریت، اقتصادی و بندری سازمان از ظرفیت های تجاری، گردشگری و بندری منطقه آزاد انزلی نیز بازدید نمودند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدار با ارائه تحلیل و گزارشی از مزایا و معافیت های قانونی مناطق آزاد ایران به بیان ظرفیت ها،فرصت ها و مزیت های منطقه متبوع خود به ویژه در زمینه کریدورهای شمال ـ جنوب، و چین ـ قزاقستان ـ ایران و توانمندی های لجستیکی بنادر انزلی و کاسپین که محدوده این منطقه واقع شده اند پرداختند و آمادگی این مجموعه را جهت توسعه مبادلات تجاری دو کشور اعلام نمودند.
سفیر ایران در گرجستان در جریان این بازدیدها نیز به بیان توانمندی های گرجستان در زمینه های مختلف و معرفی ظرفیت های اقتصادی آن برای توسعه مراودات دو کشور اشاره کرد و افزود: بهره مندی از قابلیت های دوکشور برای گسترش تعاملات دوجانبه فرصت ارزشمند ی برای دو کشور محسوب می شود.

وی زیرساخت های مناسب منطقه آزاد انزلی بویژه تکمیل کریدور شمال ـ جنوب، توسعه شبکه حمل و نقل ریلی، کشت فرا سرزمینی و تنوع بخشیدن به اقلام صادراتی از مبداء گیلان را مورد توجه قرار داد و یاد آور شد:

توجه به هر یک از این محورهای تحرکی جدید در روابط دو جانبه به حساب می آید موضوعی که با جدیت از سوی دو طرف باید دنبال شود.

گفتنی است گرجستان یکی از کشورهایی است که در سر حد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار داشته ودر شرق دریای سیاه واقع شده که به عنوان یکی از جذاب ترین کشورهای توریستی در جهان شناخته می شود. این کشور با مساحت 69.700 کیلومتر مربع در آخرین سرشماری داری سه میلیون و 700 هزار نفر جمعیت بوده است و تقریبا 45 درصد از جمعیت این کشور در تفلیس پایتخت زندگی می‌کنند.