تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3466301
شناسه : 3466301
تاریخ :
مشاور معاون فناوری وزارت علوم : هیچ جای دنیا برای نوآوران فرش قرمز پهن نمی کنند اقتصاد ایران: آمل- مشاور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: متاسفانه هیچ جا برای نوآوران فرش قرمز پهن نمی کنند، گفت: این درحالی که نوآوری عاملی برای خلق ثرورت است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مصطفی رنجبر پیش ازظهر چهارشنبه در همایش رویداد تقاضامحور در آمل با اشاره به اینکه این همایش تاکنون در بیش از ۲۰ استان کشور برگزار شده است، افزود: تا پایان سال در تمامی استان‌ها برپا می‌شود.

وی ادامه داد: نوآوری به عنوان عاملی برای خلق ثروت، ارتقای رفاه اجتماعی، افزایش امنیت ملی کشورها، کمک به حفظ محیط زیست و غیره است و یکی از کلیدواژه‌های سیاستگذاران و دولتمردان در اقتصاد نوآوری است.

وی با اظهار اینکه نوآوری یک ایده انسان محور به شمار می‌رود و تازمانی مورد استقبال بازار قرار نگیرد، نوآوری نیست، کشش بازار را مسئله بسیار مهم بیان کرد و گفت: نوآوری تخریب خلاقانه بوده و چارچوب‌های موجود را تخریب می‌کند.

رنجبر بابیان اینکه هیچ جای دنیا برای نوآوران فرش قرمز پهن نمی‌کنند، افزود: فشار فناوری و کشش بازار نمی‌تواند در ایجاد نوآوری نقش اصلی داشته باشند.

مشاور معاون فناوری وزارت علوم تصریح کرد: نوآوری در مدل سیستمی رخ می‌دهد و اگر رتبه کشوری در نوآوری یک و کشوری دیگر ۱۳۰ باشد حاصل سیستم موجود در آن کشورها است و از این رو می‌توان از نوآوری به مثابه فوتبال یاد کرد.

مدیر پروژه نظام نوآوری وزارت علوم با بیان اینکه نظام آموزشی به نیروی انسانی متخصص و کارآزموده نیاز دارد، گفت: باید در نظام نوآوری نقش به درستی شناسایی و آنالیز شود و بازیگران زیادی در این نقشه جای دارند.

وی بنگاه‌های اقتصادی را از جمله بازیگران اصلی در نظام نوآوری ذکر کرد و گفت: این بنگاه‌ها برای موفقیت باید با دانشگاه‌ها و مراکز رشد تعامل و ارتباط داشته باشند و بازار قابل قبولی برای نوآوری‌ها باید وجود داشته باشد.