تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3465182
شناسه : 3465182
تاریخ :
جزیره قشم، منطقه جذاب برای سرمایه‌گذاران قزاقستانی اقتصاد ایران: پس از دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با «اَسخَت اورازبای» سفیر قزاقستان در ایران؛ جلسه‌ای بین افشار فتح‌الهی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و علی‌اکبر جوکار سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان به منظور پیگیری رایزنی‌های انجام شده و گسترش همکاری‌ها برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، افشار فتح‌الهی در این دیدار در تشریح ویژگی‌های جزیره قشم گفت: موقعیت استراتژیک قشم در خلیج‌فارس و قرار گرفتن در یکی از مهم‌ترین آبراهه‌های بین‌المللی و کریدور شمال-‌جنوب، این جزیره را به یکی از نقاط جذاب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در جهت توسعه مسیر ترانزیت کالا و اقتصاد دریامحور تبدیل کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به به موقعیت ویژه این جزیره در مسیر ترانزیت کالا، اظهار کرد: بندر بین‌المللی کاوه یکی از زیرساخت‌های مهم موجود کشور در توسعه تجارت دریایی است و با احداث پل خلیج‌فارس در آینده نزدیک، اقتصاد جزیره دچار تحول شگرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین وجود ژئوپارک جهانی قشم، نقش مهمی در جذب گردشگران خارجی به‌ویژه گردشگران قزاق دارد و این جزیره زیبا از جاذبه‌های بی‌نظیری به منظور افزایش گردشگری خارجی برخوردار است.

به گفته رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ در نشست با سفیر قزاقستان در ایران، رایزنی‌های خوبی برای توسعه همکاری‌ها انجام شده و برای عملی کردن نتیجه این مذاکرات درحال برنامه‌ریزی هستیم.

همچنین، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان در بخش دیگری از این جلسه اظهار داشت: قشم از موقعیت ویژه اقتصادی و گردشگری برخوردار است و در صورت اطلاع‌رسانی دقیق از مزایای این جزیره، یکی از نقاط جذاب برای سرمایه‌گذاران قزاقستانی محسوب می‌شود.

علی‌اکبر جوکار ادامه داد: تلاش می‌کنیم در تابستان سال آینده رویدادی به عنوان هفته قشم در شهرهای بزرگ قزاقستان برگزار کنیم تا گردشگران این کشور با جاذبه‌های این جزیره بیشتر آشنا شوند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان در پایان خاطرنشان کرد: جزیره قشم، سرزمین مواهب بی‌شمار است و انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک بین ایران و قزاقستان و در حوزه نفت و شبکه ریلی و حمل‌ونقل جنوب کشور، سرمایه‌گذاری مشترک در توسعه بندری را پیگیری خواهیم کرد.