تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3452029
شناسه : 3452029
تاریخ :
قرارگیری ایران در جایگاه اول منطقه از نظر تولید علم اقتصاد ایران: همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و زیر مجموعه‌های این معاونت در دولت سیزدهم منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،جایگاه ایران در جهان در یکسال گذشته از نظر تولید علم درپایگاه علمی Scopus از رتبه ۱۶ به رتبه ۱۵ ارتقا یافت و در حال حاضر ایران در جایگاه اول در منطقه قرار گرفته است.
 
همچنین طبق شاخص جهانی نوآوری GII (Global Innovation Index) کسب رتبه ۵۳ جهان و صعود هفت پله‌ای ایران در این شاخص طی ۱۶ ماه گذشته در سال ۲۰۲۲ از دیگر افتخارات کشور به حساب می‌آید.
 
معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در دولت سیزدهم رسالت خود را بر اجرا و تحقق طرح ۸ ماده‌ای عدالت و تعالی نظام سلامت استوار نموده است.
 
نهادینه نمودن و توسعه فناوری‌های سلامت، هدایت طرح‌های تحقیقاتی به سمت حل نیاز‌های جامعه و خلق ثروت از دانش تولیدی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله مفاد طرح ۸ ماده‌ای مذکور است.
 
همچنین ۷ مرکز نوآوری با مجوز شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، ۸ مرکز رشد فناوری سلامت و ۳ پارک علم و فناوری سلامت طی یکسال گذشته تاسیس و راه اندازی شده اند.
 
نخستین جشنواره ملی پژوهشی و فناوری دانشجویان علوم پزشکی کشور نیز در یکسال گذشته توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد.