تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3450546
شناسه : 3450546
تاریخ :
مدیرعامل بانک صادرات خبرداد: بخشودگی جرایم و سود مازاد بانکی در بانک‌ صادرات اقتصاد ایران: مدیرعامل بانک صادرات ایران از بخشش سود مازاد و جرایم بانکی در بسته وصول مطالبات این بانک به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،   سید ضیا ایمانی از اجرای طرحی به مناسب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هدف وصول مطالبات غیر جاری و مساعدت با افرادی که به علت مشکلات اقتصادی امکان بازپرداخت به موقع اقساط تسهیلات خود را نداشته‌اند، خبر داد و گفت: بر اساس این بخشنامه در صورتی که بدهکار کل مبلغ بدهی خود را به صورت نقدی تسویه کند، بانک با اعطای اختیار به شعب و بدون نیاز به اخذ مجدد مصوبه در سطوح بالاتر، جرایم تأخیر تادیه را به صورت کامل خواهد بخشید. این بخشودگی در تعهدات و تسهیلات غیر قرض‌الحسنه ٦ درصد و در تسهیلات قرض‌الحسنه ٨ درصد از وجه التزام را به صورت کامل از کل بدهی کسر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برای تسهیل در اجرای این بسته اختیار ارکان ذی‌صلاح در خصوص بخشودگی‌های یاد شده به صورت کامل به رؤسای شعب تفویض شده، تاکید کرد: استفاده از مزایای این بسته مشمول بدهکارانی می‌شود که بدهی آنها تا تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ در سرفصل غیرجاری قرار گرفته و لازم است بدهی خود را تا تاریخ ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ در قالب این بسته پرداخت کنند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه در تسهیلات دارای اقساط متعدد، ممکن است فقط بخشی از اقساط معوق شده باشد، تاکید کرد: در این صورت صرفاً با وصول مبلغ بدهی معوق شده (نه لزوماً کل بدهی قرارداد)، جرایم به صورت کامل بخشوده شده و مابقی اقساط در مواعد مقرر از پیش تعیین شده وصول خواهد شد.

ایمانی گفت: اگر فردی صرفاً امکان پرداخت بخشی از بدهی خود را داشته و تقاضای امهال مابقی طلب بانک را داشته باشد، مشروط به پرداخت حداقل ۵۰ درصد مانده کل بدهی به عنوان پیش دریافت، به نسبت مبلغ پرداختی، جرایم تأخیر تادیه مشمول بخشودگی قرار گرفته و متعاقب آن در پایان دوره امهال، در صورت پرداخت کل بدهی، جرایم اقساط امهالی باقی مانده نیز مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.

وی همچنین یادآور شد: در راستای کاهش پرونده‌های ارجاع شده به محاکم قضائی و تسریع در تسویه قراردادهای مطالباتی در صورت مراجعه مشتری و تسویه نقدی بدهی، مفاد نامه پیشین وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد استرداد سود دریافتی مازاد بر مصوبات شورای پول و اعتبار این بسته اجرا شده و سود مازاد افراد مشمول بخشیده خواهد شد.