تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3448033
شناسه : 3448033
تاریخ :
هندوستان میزبان فعالان زیست‌بوم هوشمندسازی شهرها اقتصاد ایران: پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری ۷ تا ۹ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۲ در کشور هندوستان برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در هندوستان با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه شهر هوشمند کشور هندوستان برپا می‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای توسعه بازار محصولات خود از این فرصت مناسب بهره بگیرند.

این نمایشگاه، بر ارتباطات، فناوری در شهرها، فناوری های نوین ارتباطی در راستای برنامه‌های هند برای توسعه شهرهای هوشمند این کشور متمرکز است. نمایشگاه شهرهای هوشمند هند، فناوری‌های تحول‌آفرین را با ستون‌های کلیدی توسعه شهری ترکیب می‌کند. فناوری اطلاعات و ارتباطات هوشمند، ساختمان‌های هوشمند، انرژی هوشمند، محیط هوشمند و تحرک شهری همگی از ارکان اصلی توسعه شهری هستند.

نمایشگاه شهرهای هوشمند هند از سال ۲۰۱۵ کار خود را آغاز کرد و امروز به عنوان بزرگترین نمایشگاه و کنفرانس آسیا در این زمینه شناخته می‌شود. این رویداد بستری برای ارتباطات عمیق‌تر و راه‌حل‌های عملی برای مشکلات شهری فراهم می‌کند.