تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3438223
شناسه : 3438223
تاریخ :
شرایط استفاده مردم از سهمیه ۵۰۰۰ یورو اعلام شد اقتصاد ایران: از امروز مردم می‌توانند تا سقف ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن اقدام به خرید از صرافی‌ها و به نرخ بازار متشکل ارزی کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی از امروز صرافی‌ها می‌توانند تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن از اشخاص حقیقی و حقوقی ارز خریداری کرده و به فروش برسانند. البته این معامله پس از احراز هویت مشتری و با ثبت در سامانه سنا قابل انجام است.

براساس این گزارش، صرافی‌ها می‌توانند تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن ارز به اشخاص حقیقی (اشخاص ایرانی بالای ۱۸ سال ) و حقوقی مقیم ایران بفروشند است. سقف تعیین شده برای خرید ارز توسط صرافی‌ها ۳۰ هزار یورو در روز است و اگر صرافی بیش از این سقف را خریداری کند، حداکثر تا پایان روز کاری بعد از آن باید مازاد آن را بفروشند.

اشخاصی که در سال جاری از سهمیه خرید دو هزار دلاری (یا معادل آن) استفاده کرده‌اند فعلا نمی‌توانند از سهمیه جدید استفاده کنند. زیرا این سهمیه سالانه یکبار به هر شخص تعلق می‌گیرد.

قیمت فروش ۵ هزار یورو ارز از صرافی‌ها بر مبنای نرخ سامانه بازار متشکل ارزی خواهد بود که روش کشف قیمت آن در قالب ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های متفاوت است.