تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3434879
شناسه : 3434879
تاریخ :
جذب ۷ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی‌ در منطقه آزاد انزلی اقتصاد ایران: مدیرکل اقتصاد و دارایی گیلان: امسال ۷ میلیون دلار سرمایه‌ی خارجی برای دو واحد تولیدی و صنعتی در منطقه‌ی آزاد انزلی جذب شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مدیر کل اقتصاد و دارایی گیلان امروز گفت: یک شرکت هلندی تولیدکننده سیگار و یک شرکت اتریشی تولیدکننده دستگاه‌های عیب یاب خودرو با استقرار در منطقه‌ی آزاد انزلی و سرمایه گذاری ۷ میلیون دلاری مشغول تولید و عرضه محصولاتشان  در کشور و صادرات به کشور‌های دیگر هستند.

علیرضا نوروزی با اشاره به جذب سرمایه گذاری خارجی از سال ۱۳۸۳ دراستان افزود: در حال حاضر حجم این نوع سرمایه گذاری که گامی مهم در راستای بی اثر کردن تحریمهاست، به ۵۴۳ میلیون دلار رسیده است.

وی در ادامه حجم اعتبارات مربوط به تسهیلات کم بهره‌ی واحد‌های تولیدی گیلان از محل بند الف تبصره‌ی ۱۸ قانون برنامه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ را هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون ۸۸ درصد این اعتبار به مبلغ هزار و ۹۲ میلیارد تومان برای ۵۷۲ طرح تولیدی و اشتغالزا جذب شده و ۴۴ طرح هم با حجم ارزش ۶۰ میلیارد تومان در مرحله‌ی انعقاد قرارداد با بانک‌های عامل قرار دارد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی گیلان همچنین اعتبارات مرتبط با تسهیلات کم بهره حوزه‌ی تولید و اشتغال استان در سال ۱۴۰۱ را حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در ۵ ماه منتهی به آذر ماه امسال حدود ۹ هزار و ۹۰۰ درخواست در قالب ۴۲۲ نوع مجوز در پنجره‌ی واحد جذب سرمایه گذاری استان ثبت شده که تاکنون برای ۲ هزار و ۸۱۳ درخواست مجوز صادر شده است.