تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3428185
شناسه : 3428185
تاریخ :
قیمت ایمپلنت فوری؛ ایمپلنت فوری دندان تنها در یک روز اقتصاد ایران: به طور کلی انجام کاشت ایمپلنت دندان شامل دو مرحله جراحی و پروتز است. مرحله جراحی که قرار دادن فیکسچر یا پیچ در استخوان بیمار می باشد که این روند بسته به تعداد ایمپلنت ها ممکن است از 30 دقیقه تا چند ساعت به طول بی انجامد

ﺑﻪ ﮔﺰارش ﺧﺒﺮﮔﺰاری اﻗﺘﺼﺎداﯾﺮان

اخبار شرکتها- ایمپلنت یکی از روش های درمانی مناسب برای جایگزینی دندان های دارای مشکل می باشد. می توان با استفاده از ایمپلنت فوری به راحتی و در زمانی کوتاه، دندانی را جایگزین نمود. بسیاری از افراد که اقدام به استفاده از روش ایمپلنت فوری نموده اند، از نتیجه این عمل رضایت بسیار زیادی داشتند.

به صورت کلی باید بگوییم ایمپلنت فوری می تواند گزینه ای مناسب برای حل مشکلات دندان های از دست رفته به شمار می رود. مسئله ای که امروزه به میزان زیادی افراد را درگیر نموده است. ایمپلنت های فوری اصولا از تیتانیوم می باشند. که در داخل استخوان فک قرار می گیرند.

ایمپلنت فوری دیجیتال نوعی روش جایگذاری ریشه برای نگهداری دندان هایی است که از داشتن ریشه طبیعی محروم هستند. البته برای این کار لازم است فلز ایمپلنت را چند ماهی در استخوان فک قرار دهیم. تا قادر باشد با استخوان دندان به خوبی جوش بخورد.

در ایمپلنت فوری مهمترین مسئله چیست؟

جوش خوردن سریع؟ کیفیت بالاتر؟ زیبایی فوری؟ راحتی جراحی؟ حس خوب دندان داشتن در سریع ترین زمان؟

همه ی این مسائل مهم هستند اما مسئله ایمپلنت فوری مسئله زمان است. بهتر با یک مثال ساده این موضوع رو باز کنیم: عموما اکثر بچه ها ساندویچی که در اغذیه فروشی های داخل سینما درست می شود را بیشتر از ساندویچ های بیرون دوست دارند. علت آن را می دانید؟ به خاطر اینکه همیشه ساندویچ های داخل سینما آماده بودند، بدون هیچ معطلی! حتی داغ و تازه بودند؛ و شما به محض پرداخت پول ساندویچ، بلافاصله اولین گاز را به آن می زدید! اما بیرون از سینما و ساندویچ های سطح شهر باید همیشه حتی ساعت ها معطل می ماندی در پیتزا فروشی ها هم قضیه به همین صورت است.

من هم همیشه در کودکی این حس و حال را داشتم و این تجربه جالب همیشه برایم لذت بخش بود، بعدها که دکتر دندانپزشک و جراح ایمپلنت شدم برایم مهم این بود که ایمپلنت را در سریع ترین زمان ممکن جراحی کنم به اصطلاح دستم تند شده بود! ایمپلنت دندان را در پنج دقیقه می گذاشتم اما خودم راضی نبودم باز هم جراحی پنج دقیقه ای به دلم نمی نشست، چرا؟ چون بیمار باید سه ماه صبر می کرد تا ایمپلنت جوش بخورد و چندین بار برای کشیدن بخیه، چکاپ، قالبگیری، تست روکش، تحویل و ... مراجعه می کرد و این مرا واقعا اذیت می کرد. آن هم در این زمان که هر دقیقه آن برای ما بسیار مهم است.

ایمپلنت های لیزری

پس دنبال روش ایمپلنتی گشتم که در یک یا دو جلسه تمام کارهای بیمار تمام شود ضمن اینکه بالاترین کیفیت را داشته باشد. رفتم سراغ ایمپلنت های لیزری. ایمپلنتی سریع، با کیفیت بالا و مدت زمان جوش خوردن سریع اما این تمام کار نبود. مشکل کجا بود؟ بیمار نگران بود! نگران چه موضوعی؟ نگران این که ایمپلنت جوش نخورد یا بعدا من در دسترس نباشم یا چند سال بعد دچار مشکل شود! خب این هم مسئله ی مهمی بود.

ایمپلنت لیزری با ضمانت کتبی و مادام العمر

باید دنبال ایمپلنتی می گشتم که اگر من هم نبودم آن ایمپلنت و شرکت سازنده اش باشد، یعنی ضمانت داشته باشد. رفتم سراغ ایمپلنت درجه یک جهان! ایمپلنت لیزری با ضمانت کتبی و مادام العمر! این دیگر جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمی گذاشت. این ضمانت مادام العمر از خود ایمپلنت مهم تر بود. آن قدر شرکت سازنده به کار خود و کیفیت ایمپلنت مطمئن بود که برای کل عمر فرد آن را ضمانت کره بود. این یعنی سرعت، کیفیت، ضمانت و آرامش خاطر!! این آرامش خاطر از همه چیز مهم تر بود برای من و بیمار، یعنی سود دو طرفه!!!

خدا را شکر پس از سال ها جراحی ایمپلنت فوری لیزری تاکنون هیچ کدام از ایمپلنت فوری های که تا بحال گذاشتم در این سال ها دچار مشکل نشده اند چون برندی که انتخاب کرده بودم عالی ترین در جهان بود و این یعنی کیفیت همراه دقت، سرعت، آرامش خاطر و خیال راحت تا ته دنیا!! در ادامه شرایط کاشت ایمپلنت فوری برای همه بیماران شرح داده می شود.

به طور کلی انجام کاشت ایمپلنت دندان شامل دو مرحله جراحی و پروتز است. مرحله جراحی که قرار دادن فیکسچر یا پیچ در استخوان بیمار می باشد که این روند بسته به تعداد ایمپلنت ها ممکن است از 30 دقیقه تا چند ساعت به طول بی انجامد. روند اتصال فیکسچر یا پیچ به استخوان چند ماه طول می کشد، همچنین بعد از اتصال فیکسچر مرحله پروتز آغاز می شود که این کار بسته به تعداد ایمپلنت حدود ۳ تا ۷جلسه زمان می برد. اما روش هایی مانند ایمپلنت فوری وجود دارند که می توانند تا حدودی این زمان ها را کاهش می دهد و یا مدیریت می کند.

شرایط ایمپلنت فوری لیزری

اصطلاح ایمپلنت فوری به معنی قرار دادن روکش همزمان با قرار دادن فیکسچر یا پیچ در فک سه شرط اساسی دارد شرط اول سطح استخوان فک ایده آل باشد یعنی کیفیت استخوان فک (از نظر طول، عرض و ارتفاع استخوانی) مطلوب باشد، شرط دوم جنس و برند ایمپلنت (فیکسچر) مناسب انتخاب شود که همان ایمپلنت لیزری با گارانتی مادام العمر که در بالا کامل توضیح داده شد و شرط سوم اینکه از زمان کشیدن دندان حداقل 2 تا 3 ماه گذشته باشد.

مزایای ایمپلنت فوری لیزری

طول درمان کوتاهتر است، در روش عادی ایمپلنت، معمولا باید جای خالی دندان پر شود و لثه به طور کامل بهبود پیدا کند. بعد از اینکه جای خالی پر شد، جراح با کمک دریل دندانپزشکی استخوان فک را سوراخ می کند تا جا برای ایمپلنت باز شود و سپس پایه ایمپلنت گذاشته می شود اما در روش کاشت فوری چون شرایط استخوان ایده آل است بلافاصله این عمل صورت می پذیرید، همچنین عوارض در این عمل به حداقل می رسد و نتایج در دراز مدت بهتر از سایر روش های جایگزینی دندان است. از دیگر مزایای مهم این روش این است که با فاصله بسیار کمی از جراحی روکش موقت به بیماران تحویل داده می شود ، که این مورد علاوه بر تسریع روند بهبودی روحی و روانی بیماران موجب رضایت بالای آنها نیز می گردد.

در مرکز دندانپزشکی دکتر علی سجودی کاشت ایمپلنت دندان آمریکایی لیزری که معروف ترین برند ایمپلنت دنیا محسوب می شود همراه با تکنیک های مدرن جراحی از جمله ایمپلنت دیجیتال، ایمپلنت پانچی یا فلپ لس (Flapless) ، کاشت دندان با لیزر، ایمپلنت فوری ، ایمپلنت همزمان با بازساز ی استخوان ، ایمپلنت همزمان با سینوس لیفت و جراحی ایمپلنت با بارگذاری فوری با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا انجام می گردد.

برا ی کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 88082941 و 86128996 تماس بگیرید.

منبع: سایت دکتر علی سجودی