تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3427676
شناسه : 3427676
تاریخ :
وزیر امور خارجه عنوان کرد: حمایت ازحضوربانوان دیپلمات درجایگاه‌های مدیریتی اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه بر رویکرد وزارت امور خارجه در حمایت و تسهیل حضور هرچه موثرتر و شاخص‌تر بانوان دیپلمات در جایگاه‌های مدیریتی در داخل و خارج از کشور تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، به مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) و پاسداشت روز زن، روز دوشنبه ۱۹ دی ماه، مراسم ویژه‌ای با حضور حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و  با شرکت مدیران، کارشناسان و کارکنان بانوی وزارت امور خارجه برگزار شد.

در این مراسم ، وزیر امور خارجه ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت صدیقه کبری (س)، نامگذاری این مناسبت مبارک به عنوان «روز زن» در کشورمان را ارزشمند و موجب افتخار خواند.

امیرعبداللهیان، با برشمردن برخی شاخصه‌های متعالی شخصیت حضرت فاطمه (س) و جایگاه ایشان در معرفی نقش متعالی زن در جامعه و خانواده، حرکت بانوان ایرانی در مسیر تعالیم بانوی دو عالم را حرکتی مترقیانه و در تراز بانوان ایران اسلامی نامید.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه، با تشریح نگاه دستگاه دیپلماسی کشور نسبت به بانوان وزارت امور خارجه، نقش بانوان دیپلمات در معرفی ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و جایگاه «زن ایرانی» در عرصه‌های بین‌المللی را دارای اهمیت ویژه خواند و بر رویکرد وزارت امور خارجه در حمایت و تسهیل حضور هر چه موثرتر و شاخص‌تر بانوان دیپلمات در جایگاه‌های مدیریتی در داخل و خارج از کشور تأکید کرد.

در این مراسم، محمد فتحعلی، معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه نیز با تشریح آموزه‌های آسمانی حیات پر برکت حضرت فاطمه (س)، بر ضرورت معرفی جایگاه زن مسلمان و بهره مندی سایر جوامع از این آموزه‌ها تأکید کرد.

معاون اداری و مالی وزارت خارجه، در ادامه به طرح برخی تسهیلات اداری وزارت امور خارجه جهت حمایت از کارکنان بانو در وزارت امور خارجه پرداخت.

در ادامه مراسم، چندین تن از بانوان وزارت امور خارجه به طرح نکته نظرات و برخی پیشنهادات اداری پرداختند.