تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3427675
شناسه : 3427675
تاریخ :
تأکید امیرعبداللهیان بر توسعه همکار‌ی‌های اقتصادی با سوریه اقتصاد ایران: وزیر امور خارجه در دیدار معاون وزیر خارجه سوریه با تأکید بر ضرورت ارتقای مناسبات دو کشور در حوزه‌های مختلف، توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای بهره گیری از ظرفیت‌های موجود خواند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، «ایمن سوسان» معاون وزیر خارجه سوریه عصر دوشنبه ۱۹ دی ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد. در این دیدار توسعه روابط فیمابین و آخرین تحولات سوریه و منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان  در این دیدار، بر اهمیت روابط ممتاز جمهوری اسلامی ایران و سوریه و همکاری‌های نزدیک دو کشور برای برقراری ثبات، امنیت و آرامش در منطقه تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر ضرورت ارتقای مناسبات دو کشور در حوزه‌های مختلف، توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های اقتصادی را ضرورتی اجتناب ناپذیر برای دو کشور به منظور بهره گیری از ظرفیت‌های موجود خواند.

ایمن سوسان معاون وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی و نقش ویژه ایشان در مبارزه با تروریسم در سوریه و منطقه را  گرامی داشت و با قدردانی  از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مقابله با تروریسم و افراط گرایی و کمک به حل و فصل سیاسی بحران سوریه، بر روابط ممتاز فیمابین که بر پایه دیدگاه راهبردی مقامات عالیه دو کشور پایه ریزی شده است،  تأکید کرد.

وی همچنین وزیر امور خارجه کشورمان را در جریان آخرین تحولات روند سیاسی حل بحران سوریه قرار داد.