تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3423548
شناسه : 3423548
تاریخ :
پیوند موفقیت‌آمیز قلب زن جوان به بیمار ۱۱ ساله اقتصاد ایران: رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها گفت: قلب یک خانم ۲۰ ساله از مشهد به تهران منتقل و در بیمارستان شهید رجایی به نوجوان ۱۱ ساله با موفقیت پیوند زده شد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، امیرحسام علیرضایی از انتقال هوایی قلب اهدایی و پیوند موفقیت‌آمیز خبر داد و اظهار کرد: در انتقال هوایی قلب اهدایی با همکاری تیم‌های پیوند و واحدهای فراهم‌آوری دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و ایران، فرد گیرنده و دهنده قلب شناسایی و با کمک سازمان اورژانس کشور و هوانیروز جهت پیوند به تهران انتقال داده شد.

علیرضایی افزود: قلب این خانم قهرمان 20 ساله از مشهد به تهران منتقل و در بیمارستان شهید رجایی به نوجوان 11 ساله با موفقیت پیوند زده شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که بیمار نیاز ویژه‌ای برای ادامه حیات به قلب پیوندی داشت، پرواز راس ساعت 7 و 30 دقیقه صبح برای دریافت قلب، از تهران به سمت مشهد صورت گرفت و راس ساعت 11 و 30 دقیقه قلب اهدایی، پس از جداسازی به بیمارستان شهید رجایی تحویل داده شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها افزود: بدین ترتیب قلب جوان 20 ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده ایثارگرش به یک بیمار نوجوان که از نارسایی شدید قلبی در رنج بود پیوند زده شد.

علیرضایی گفت: کبد و کلیه‌های این فرد در مشهد به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد.