تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3422478
شناسه : 3422478
تاریخ :
موافقت دولت با درخواست سرمایه‌گذاری وزارت نفت اقتصاد ایران: شورای اقتصاد با درخواست‌های وزارت نفت برای سرمایه‌گذاری در طرح توسعه، بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری میدان نفتی شادگان با دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، جلسه شورای اقتصاد ظهر امروز (سه شنبه ۱۳ دی ماه) به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و برخی از طرح‌های مهم و اولویت‌دار دولت سیزدهم مورد تصویب قرار گرفت.

در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و شهردار تهران نیز حضور داشتند برخی درخواست‌ها و پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

سرمایه‌گذاری در طرح توسعه، بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری میدان نفتی شادگان با دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی از درخواست‌های وزارت نفت در این نشست بود که شورای اقتصاد با آن موافقت کرد.

در این جلسه وزارت نفت جزئیات برنامه‌ریزی خود برای آغاز عملیات اجرایی توسعه میدان نفتی آزادگان که تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری مشترک آن به مبلغ ۷ میلیارد دلار پیش از این امضا شده بود، تشریح کرد.

انتشار اوراق مالی اسلامی برای تأمین مالی اجرای دو طرح «احداث قطار حومه‌ای کلان‌شهر اصفهان به شهر جدید بهارستان» و «احداث قطار حومه‌ای کلان‌شهر مشهد به شهر گلبهار و چناران» نیز از درخواست‌های مطرح شده توسط وزارت راه و شهرسازی در این جلسه بود که پس از بحث و بررسی در خصوص مشخصات مالی و اقتصادی طرح‌ها، اعضای شورای اقتصاد با آن موافقت کردند.