تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3406670
شناسه : 3406670
تاریخ :
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان: پرداخت 900 میلیون تومان برای درمان نازایی اقتصاد ایران: مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از پرداخت 900 میلیون تومان به منظور هزینه درمان نازایی و ناباروری در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، نیاستی از پرداخت 900 میلیون تومان در هزینه درمان نازایی و ناباروری بیماران در استان خبر داد و اظهار کرد: بیمه سلامت در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ویژه امسال اقدام به افزایش پوشش‌های بیمه‌ای زوجین نابارور کرده است.

 وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر 90 درصد از هزینه‌های زوجین نابارور استان در بخش دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود گفت: پرداخت90 درصد تعرفه بخش عمومی غیردولتی این زوجین در بخش خصوصی نیز از سوی بیمه سلامت یک اتفاق بزرگی است. 

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خاطرنشان کرد: این خدمت جزو خدمات سرپایی است و باید با رقم 70 درصد محاسبه شود اما بر اساس تصمیمات صورت گرفته و به منظور حمایت مالی بیشتر از زوجین نابارور به طور استثنا پوشش 90 درصدی دارد که اتفاق کم نظیری است.
 
وی تاکید کرد: امسال میزان مراجعات زوجین نابارور در دریافت خدمات درمانی افزایش یافته به طوریکه از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 418 زوج نابارور خدمات درمانی دریافت کردند که رقمی بالغ بر 900 میلیون تومان است.
 
 نیاستی خاطرنشان کرد: این رقم سال گذشته مبلغی حدود 36 میلیون تومان بود که نشان می‌دهد امسال رشد قابل توجهی در اسناد هزینه و پرداختی زوجین نابارور و افزایش مراجعات داشته‌ایم.
 
وی گفت: در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سقف سنی حمایت از زوجین برداشته شد به طوری که قبلا افراد بالای 45 سال نمی‌توانستند از خدمات بهره‌مند شوند اما امروز اگر پزشک تشخیص به درمان دهد تا بالای 49 سال نیز حمایت می‌شوند و می‌توانند از خدمات بیمه‌ای برای درمان ناباروری و نازایی بهره‌مند شوند.
 
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان بیان کرد: قبلا خدمات ناباروری در تعهد سازمان‌های بیمه گر نبود اما در حال حاضر اگر کسی حتی سه بار در طول سال خدمات درمان ناباروری داشته باشد بازهم زیرپوشش بیمه است و هزینه‌های او توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود که حمایتی کم‌نظیر است.