تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3406208
شناسه : 3406208
تاریخ :
وزیر صمت: گرانی 60 درصدی سیمان شایعه است اقتصاد ایران: وزیر صنعت گرانی ۶۰ درصدی سیمان را شایعه دانست و علت اصلی گرانی ۶۰۰ درصدی یونولیت را اختلال در فرایند تولید شرکت بورسی معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، رضا فاطمی‌امین در واکنش به گرانی 60 درصدی قیمت سیمان و از 50 به 70 تا 80 هزار تومان، گفت:‌ در روزهای گذشته فضایی ایجاد شد، مبنی بر اینکه با فرارسیدن زمستان، گاز شرکت ها قطع و قیمت‌ها افزایش می‌یابد که کاملاً شایعه است. حتی قیمت سیمان در بورس کالا کاهش و یک پاکت سیمان 50 کیلویی به کمتر از 35 هزار تومان رسید و هفته گذشته عرضه سیمان از تقاضا بیشتر بود.

وی ادامه داد: در خرده‌فروشی قیمت تا 50 هزار تومان معقول است و بعد از اعلام افزایش بهای سیمان، موضوع در چند شهر پیگیری و مشخص شد قیمت حدود 50 هزار تومان است.

فاطمی‌امین  درباره گرانی  600 درصدی یونولیت ( از ۷۰ به ۵۰۰ هزار تومان) نیز توضیح داد:‌ ریشه این موضوع مربوط به ماده‌ "استایرن" و ماده اولیه پلی‌ استایرن، زرین و فوم بوده و در مهرماه تولید آن در پتروشیمی پارس ( شرکت بورسی و وابسته به هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس) مختل شد و به دلیل مباحث فنی متوقف است. برای رفع این مشکل هماهنگی با وزارت نفت برای واردات و جبران درحال انجام است.