تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3405540
شناسه : 3405540
تاریخ :
در منطقه آزاد قشم صورت گرفت: برگزاری نخستین جلسه ستاد تسهیلات سفر نوروز ۱۴۰۲ اقتصاد ایران: نخستین جلسه ستاد تسهیلات سفر سال ۱۴۰۲ منطقه آزاد قشم با حضور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برگزار و احکام روسای کمیته‌های این ستاد ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، افشار فتح الهی در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای ستاد تسهیلات سفر در نوروز ۱۴۰۱ بیان داشت: میزبانی از ۸۴۰ هزار گردشگر و رضایتمندی هم‌وطنان از خدمات منطقه آزاد قشم در روز‌های عید ۱۴۰۱ بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری قشم و ارزشمندترین برکت برای توسعه اقتصاد جامعه محلی بود.

وی خواستار برنامه‌ریزی‌های متناسب با مسوولیت هر کمیته و پیش‌بینی بودجه موردنیاز جهت رفع کاستی‌ها در حوزه‌های مختلف تا پیش از ورود به ایام تعطیلات بهاری شد و افزود: روسای کمیته‌ها موظفند مسایل و برنامه مرتبط با حوزه خدماتی خود را احصا و طراحی کرده و پس از تأیید در جلسه بعدی، به اجرا درآورند.

فتح الهی با اشاره به تجربه نوروز ۱۴۰۱ و توزیع مناسب گردشگران در نقاط مختلف جزیره تأکید کرد: استفاده از ظرفیت شهرداران و دهیاری‌ها به‌عنوان پتانسیلی باارزش موضوعی است که در سال‌های گذشته موردتوجه قرار نگرفته و امسال باید به آن توجه بیشتری کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین بر لزوم رفع نقاط حادثه‌خیز، مسئله اسکان، تأمین مواد غذایی به‌ویژه آرد و نان و سرعت در ارائه خدمات ترددی در مبادی ورودی جزیره تأکید کرد و گفت: ما باید برای میزبانی از جمعیت یک‌میلیون‌نفری گردشگران نوروزی آمادگی کامل داشته باشیم.

گفتنی است، در ادامه این جلسه، احکام روسای کمیته‌های ستاد تسهیلات خدمات سفر منطقه آزاد قشم صادر شد و روسای مربوطه به ایراد نقطه نظرات خود جهت بهبود فرآیند خدمت‌رسانی به ساکنان و گردشگران در ایام نوروز پیش رو شدند.