تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3405511
شناسه : 3405511
تاریخ :
کاروانسرای ینگی امام هشتگرد ثبت جهانی می‌شود اقتصاد ایران: مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز ضمن تبریک روز فرهنگی هشتگرد، گفت: انتخاب روز ثبت کاروانسرای تاریخی ینگی امام به عنوان روز فرهنگی هشتگرد، باعث افتخار است، در تلاش هستیم این مجموعه ثبت جهانی شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  فریدون محمدی، مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه، ضمن تبریک روز فرهنگی هشتگرد، گفت: نام شهرستان ساوجبلاغ به مرکزیت شهر هشتگرد از نظر تنوع رشته‌های فعال صنایع‌دستی، قرارگیری در جغرافیایی ویژه و منحصر به فرد، تعدد جاذبه‌های گردشگری طبیعی و کشاورزی و از همه مهمتر وجود آثار و ابنیه گران‌سنگ تاریخی و فرهنگی همواره مورد توجه اهالی فرهنگ و تاریخ بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز اظهار کرد: به خود می‌بالیم که دست اندرکاران فهیم و با درایت شهر هشتگرد روز ثبت یکی از ارزشمندترین بناهای تاریخی استان و ایران" کاروانسرای ینگی امام " در فهرست آثار ملی ایران را به عنوان روز فرهنگی هشتگرد انتخاب کردند.

محمدی با ابراز امیدواری از اینکه پرونده کاروانسراهای جاده ابریشم با محوریت کاروانسرای ینگی امام در سال‌های آتی ثبت جهانی شود، گفت: توجه  همیشگی به مواریث فرهنگی و نه فقط در یک روز خاص، موجب رشد و بالندگی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هر جامعه‌ای است.