تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3402968
شناسه : 3402968
تاریخ :
مهندس ضرغامی خبرداد: مشوق‌های ویژه برای سرمایه‌گذاران درحوزه صنایع‌دستی اقتصاد ایران: دلیجان- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به مشوق‌های ویژه برای سرمایه گذاران گفت: صادرکنندگان صنایع‌دستی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، «سید عزت‌الله ضرغامی» روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از مجتمع گردشگری در شهرستان دلیجان در جمع خبرنگاران، افزود: در زمینه سایر مشوق‌ها نظیر عوارض، زمین، خدمات زیربنایی و زیرساختی نیز اتفاقات خوبی افتاده است.

وی بیان کرد: براساس توافقنامه با وزارت نیرو قرار شد هزینه برق و آب استاندارد مراکز گردشگری با قیمت پایین محاسبه و گاز و سوخت یارانه‌ای برای شناورها در گردشگری دریایی محاسبه شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه درآمد حاصل از حوزه گردشگری به دلیل ارزآوری مانند صادرات است، گفت: هفته گذشته در نشست با وزارت صمت برای صندوق حمایت از صادرکنندگان حوزه گردشگری به منظور تضمین برای تورگردانان و آژانس‌دارهایی که متضرر از حوادث می‌شوند توافق انجام شد که سبب رونق و انگیزه فعالان این حوزه است.

ضرغامی با اشاره به بازدید از مراکز گردشگری دلیجان، ادامه داد: دلیجان و نراق از نظر ابنیه تاریخی فوق العاده هستند و به رسیدگی و مرمت بیشتر و کاربری‌های مناسب برای حضور مردم نیاز دارند و در این زمینه اقدامات انجام شده اما کافی نیست.

وی، بافت تاریخی نراق را فوق العاده دانست و گفت: این شهر مجموعه‌ای از همه موضوعات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

ضرغامی افزود: از محل اعتبارات ملی و استانی برای مرمت و بازسازی بهره‌برداری بیشتری شود و مسیر توسعه گردشگری این خطه هموار شود.

ضرورت ایجاد جاذبه‌های تکمیلی در حوزه گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: غار نخجیر دلیجان یکی از بهترین جاذبه‌های تاریخی و نعمت بزرگ خدادادی است که در کمتر منطقه‌ای در دنیا چنین موقعیتی وجود دارد.

ضرغامی با تاکید بر ایجاد جاذبه‌های تکمیلی در حوزه گردشگری، گفت: به سرمایه‌گذاران برای ایجاد این جاذبه و استفاده از تسهیلات وزارت میراث فرهنگی اجازه داده شد.

وی ادامه داد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به ارائه مجوزهای مجتمع‌های گردشگری خانواده محور اهتمام ویژه دارد و حمایت‌های لازم در این راستا صورت می‌گیرد.

ضرغامی افزود: مجتمع‌های گردشگری بین راهی خوبی در دلیجان احداث شده و با سرمایه گذاران با انگیزه و پر تلاش که دارای اهلیت هستند برای ادامه طرح‌های مشابه صحبت شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان مرکزی را در زمینه مأموریت‌های این وزارتخانه سرآمد و نمونه بیان کرد.

ضرغامی افزود: این استان با غنای بالا و حفظ انگیزه سرمایه گذاران در آینده‌ای نزدیک چهره بهتری در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهد داشت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور بازدید از طرح‌ها و ظرفیت‌های گردشگری برخی از شهرستان‌های استان مرکزی صبح امروز وارد دلیجان شد و بازدید از مجتمع‌های گردشگری و فرهنگی محلات، خمین و اراک از دیگر برنامه‌های او در سفر ۲ روزه به این استان است.