تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3391532
شناسه : 3391532
تاریخ :
وزیر خارجه عمان: هرگونه اعمال خشونت بار و تروریستی را رد می‌کنیم اقتصاد ایران: وزیر خارجه عمان در نشست خبری مشترک با امیرعبداللهیان گفت: هرگونه اعمال خشونت بار و تروریستی را رد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، «سید بدر البوسعیدی» وزیر خارجه عمان که به تهران سفر کرده ظهر امروز (شنبه) ۲۸ آبان پس از دیدار و گفت‌وگو با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک حضور یافت.

وی در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران گفت:  بسیاری از مسائل فیمابین را مورد بررسی قرار دادیم و درباره اجرای توافق‌های قبلی نیز با همدیگر صحبت کردیم و همینطور توافقاتی که در خلال سفر آقای رئیسی به مسقط انجام شد و تفاهمنامه‌های زیادی امضا شد و انشاءالله این تفاهمنامه‌ها را مورد پیگیری کامل قرار خواهیم داد تا این توافقات بین دو ملت دوست و برادر به اجرا برسد.

وی گفت: همیشه سلطنت عمان سیاست حسن همجواری و حمایت از جمهوری اسلامی ایران را اتخاذ کرده است. همیشه سیاست حمایت از امنیت منطقه و جهان را در پیش گرفته است. در این راستا می‌خواهم تأکید کنم بر اهمیت این روحیه تا بتوانیم امنیت دریانوردی و کشتیرانی را تامین کنیم و همچنین امنیت تردد تجاری و اقتصادی که به نفع ملت‌های ما خواهد بود و برای ملت‌های منطقه مفید خواهد بود و  همچنین باعث شراکت خارجی خواهد شد.

وزیر خارجه عمان اضافه کرد: چالش‌های بسیار و مسائل و اختلافات زیادی وجود دارد ولی ما در عمان معتقدیم تنها راه برای حل این مشکلات و چالش‌ها، فقط گفت‌وگو و تفاهم است و اینکه به بحث و بررسی بگذاریم و راه‌های مسالمت آمیز را در پیش بگیریم.

وزیر خارجه عمان همچنین گفت: هرگونه اعمال خشونت بار و تروریستی را رد می‌کنیم و باید دلایل این اعمال خشونت را پیگیری کنیم.

وی افزود:‌ به تلاش‌های خود برای تعامل مثبت و به صورت صادقانه ادامه خواهیم داد که مبتنی بر منشور ملل متحد باشد.

البوسعیدی همچنین از حسن مهمان نوازی امیرعبداللهیان تشکر کرد و گفت: امیدوارم در سلطنت عمان در خدمت شما باشیم و بحث‌های خود را پیگیری کنیم.